Hlavní navigace

Česko-německé konzultační dny v Berlíně poradí v důchodových záležitostech

[Tisková zpráva] V pořadí již 8. česko-německé konzultační dny k důchodům se uskuteční 22. a 23. června 2010 v Berlíně. Jsou určeny pro všechny, kteří pracují nebo pracovali v České republice a v Německu a chtějí se dozvědět aktuální informace a odpovědi na otázky týkající se podmínek nároků na důchod, dob pojištění, důchodového věku, postupu při uplatňování žádostí o důchod.

Sdílet

Poradenství zájemcům poskytnou zástupci německého nositele důchodového pojištění Deutsche Rentenversicherung (DRV) a České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Konzultaci budou odborníci poskytovat bezplatně. Tým bude tvořit vždy český a německý odborník. Pro vysvětlení složitějších případů bude přítomen také právník a v případě potřeby je zajištěno i tlumočení. Přednost při poradenství mají předem objednaní klienti. Organizátoři však vyjdou vstříc i ostatním zájemcům.

Odborníci z ČSSZ a DRV budou poskytovat poradenství v úterý 22. 6. 2010 v době od 10.00 do 16.30 hodin a ve středu 23. 6. 2010 od 9.00 do 13.00 hodin v pobočce poradenského místa DRV, Wallstraße 9–13, Berlín. Jednotlivá konzultace bude probíhat cca 20 minut.

Organizaci konzultačních dnů v Berlíně převzala německá strana, která také oslovila potenciální klienty informačním dopisem. Na akci upozorňuje na pobočkách DRV a v příhraničních okresních správách sociálního zabezpečení také dvojjazyčný plakát. Ten informuje o dokladech, které si je třeba vzít s sebou – doklady o pojištění (především německé číslo pojištění, rodné číslo, případnou korespondenci s nositelem pojištění apod.), občanský průkaz nebo cestovní pas – a o telefonním čísle a elektronické adrese, na kterých si mohou zájemci předem sjednat termín konzultace (v německém i v českém jazyce).

Osmé mezinárodní konzultační dny k důchodovému pojištění navazují na úspěšné minulé ročníky. Střídavě se v průběhu roku konají v ČR a SRN. Poprvé se česko-německé konzultační dny konaly  v červnu 2006 v německém Pasově.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).