Hlavní navigace

České dráhy zahajují výměnu papírových In-karet/Rail plus za plastové s čipovou technologií

Po úspěšném zavedení produktu In-karta začala také plánovaná výměna papírových In-karet/Rail plus, spojená navíc s výhodnou akviziční nabídkou. Zákazník, který o výměnu papírové In-karty/Rail plus požádá do 31. prosince 2006, získá jako bonus prodloužení platnosti své karty. První den platnosti nové (plastové) In-karty/Rail plus bude posunut na den, kdy cestující požádal o výměnu. Tato výměna se týká těch držitelů In-karet, kterým byla karta vydána jako papírová – v období od 1. 6. do 1. 9. 2006.

Sdílet

V praxi to tedy znamená, že pokud měl zákazník papírovou kartu s platností například od 12. srpna 2006 do 11. srpna 2009 a o výměnu přijde požádat 18. listopadu, nová (plastová) In-karta/Rail plus bude mít platnost od 18. listopadu 2006 do 17. listopadu 2009. Tato zvýhodněná nabídka končí 31. prosince 2006. O výměnu lze požádat pouze v rámci vyhlášené otevírací doby ve výdejnách jízdenek ČD. České dráhy upozorňují všechny zákazníky, že v období od 18. prosince 2006 bude značně omezena otevírací doba většiny výdejen jízdenek, nebo budou pro výdej jízdenek přes vánoční a novoroční svátky zcela uzavřeny.

Výměna papírových In-karet/Rail plus za plastové In-karty/Rail plus s čipem bude provedena bezplatně.

Co je třeba splnit pro bezproblémovou výměnu karet

Postup při výměně je velmi jednoduchý. Výměnu lze uskutečnit v kterékoliv osobní pokladně vybavené zařízením pro elektronický výdej jízdenek (UNIPOK) bez ohledu na to, kde byla papírová karta původně vystavena. Je třeba pouze vyplnit Žádost o vydání In-karty/Rail plus (je k dispozici u pokladníka ČD), přiložit papírovou In-kartu/Rail plus a novou nepoškozenou fotografii průkazového provedení. Fotografii z papírové In-karty/Rail plus dostane žadatel o výměnu zpět, neboť ji nelze použít k podání žádosti o plastovou In-kartu/Rail plus. Do doby, než bude plastová In-karta/Rail plus vyrobena a připravena k převzetí, obdrží žadatel „Předběžnou In-kartu“, na kterou bude moci čerpat zvolenou slevu (In-zákazník, In-junior nebo In-senior) ve vnitrostátní přepravě bez omezení.

Slevová karta In-karta/Rail plus

Od 1. června 2006 mohou zákazníci Českých drah využívat novou národní slevovou kartu In-karta/Rail plus, která v sobě integruje vnitrostátní slevy (tč. In-zákazník, In-junior, In-senior a In-gold) s výraznou mezinárodní slevou, uznávanou ve 25 zemích Evropy. První část názvu slevové karty In-karta/Rail plus odkazuje k „integrované kartě“ a druhá ke slevě mezinárodních jízdenek, jejíž logo „Rail plus“ je na kartě uvedeno. Od samého počátku je In-karta/Rail plus koncipována jako plastová karta velikosti platební karty. Jelikož se však jedná v prostředí Českých drah o technologickou novinku, v podobě plastové karty se od počátku začala vystavovat pro žadatele o roční síťovou jízdenku (aplikaci) In-gold. Ostatním zákazníkům se v průběhu června až srpna 2006 vystavovala v papírové podobě.

Velkou změnu přineslo 1. září 2006, od kdy se již standardně vystavují pouze plastové In-karty/Rail plus. České dráhy nyní chtějí umožnit držitelům dočasně vystavených papírových průkazů In-karta/Rail plus co nejpohodlnější a rychlou výměnu papírových karet za plastové. Vedle zvýhodněného cestování spoji ČD a bonusové mezinárodní slevy Rail plus nabízí čipové In-karty jako bonus zdarma také slevy při nakupování a čerpání služeb v cca 7000 obchodech a provozovnách v ČR a SR, které jsou členy sítě Sphere. Každý, kdo je držitelem čipové In-karty může při nákupu v takovémto obchodě získat zajímavou slevu na zakoupené zboží, přičemž členy sítě Sphere jsou například obchody s oděvy, sportovními potřebami, obuví a dalšími typy zboží. Logo Sphere card je na In-kartě uvedeno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).