Hlavní navigace

České dráhy připravily speciální nabídku na cestování spoji SC Pendolino o letních prázdninách a o víkendech

Nabídky SC LÉTO a SC VÍKEND osloví další cílové skupiny, které budou motivovat k vyzkoušení cestování spoji SC Pendolino.

Sdílet

Před půl rokem – 11. prosince 2005 – zavedly České dráhy novinku v nabídce svých služeb – produkt SC Pendolino jako rychlé a komfortní železniční spojení Ostravy – Olomouce – Pardubic a Prahy. Za šest měsíců provozu spojů SC Pendolino využilo této služby přibližně čtvrt milionu cestujících – platících většinou plnou cenu dle tarifu SC. Produkt SC Pendolino se stal komerčně nejúspěšnějším produktem Českých drah – výrazně se podílí na letošním meziročním růstu tržeb ČD a jednotlivých stanic (v případě Prahy Holešovic čtyřnásobný nárůst tržeb; v případě Ostravy Svinova nárůst téměř o 6 % za první tři měsíce letošního roku). V návaznosti na zájem o vlaky SC Pendolino České dráhy chystají další rozvoj této služby.

Na léto a víkendové cestování připravily České dráhy speciální nabídku, která osloví nové cílové skupiny zákazníků a umožní jim vyzkoušet službu SC Pendolino. Mezi tyto cílové skupiny patří především rodiny s dětmi, mladí lidé a tzv. „příležitostní cestovatelé“.

Tarif SC Léto – nabídka pro „nové – prázdninové cestující“, kteří chtějí vyzkoušet SC Pendolino

V průběhu prázdninových měsíců dochází pravidelně ke změně skladby cestujících. Na cesty se ve velké míře vydává řada „nových cestujících“ – především ti, kteří se dají souhrnně označit za „prázdninové cestující“. Naopak zcela vypadává například frekvence studentů dojíždějících do škol; stejně jako je méně služebních cest. Současně bude celá řada zájemců, kteří budou chtít ve svém volném letním čase vyzkoušet jízdu rychlovlakem SC Pendolino.

České dráhy chtějí využít přílivu nových skupin cestujících a nabídnout jim k vyzkoušení produkt SC Pendolino jako službu rychlé komfortní přepravy po železnici. Za tímto účelem připravily České dráhy speciální nabídku zvýhodněného tarifu SC Léto, který bude v platnosti v období 1. července – 31. srpna 2006. Díky této nabídce budou moci cestující cestovat vybranými spoji SC Pendolino po dobu letních prázdnin o 20 % levněji.

Nabídka SC Léto platí za následujících podmínek:

Při zakoupení jízdného dle tarifu SuperCity pro cestování ve vlacích SC 500, 501, 503, 504, 505, 506, 507, 508, 510 a 511 platí v době od 1. července do 31. srpna speciální cenová nabídka SC Léto – snížená o 20 % z ceny základního tarifu. Tato nabídka se vztahuje jak na OBYČEJNÉ JÍZDNÉ SUPERCITY tak na ZVLÁŠTNÍ JÍZDNÉ SUPERCITY pro děti, důchodce a držitele průkazů ZTP a ZTP/P prodané ve výdejně jízdenek nebo prostřednictvím internetového eShopu ČD.

Cestující, který využije nabídku SC Léto, tak v období prázdnin zaplatí například za cestu Ostrava – Praha 2. třídou uvedených vlaků SC Pendolino namísto běžných 500 Kč sníženou cenu 400 Kč. Jízdné dle nabídky SC Léto je vázané na konkrétní místo ve zvoleném spoji SC Pendolino – obsahuje povinnou rezervaci a veškerý servis odpovídající příslušné třídě vlaků SC Pendolino. Nabídka SC Léto NEPLATÍ VE SPOJÍCH SC 502 (Ostrava – Praha s odjezdem z Ostravy hl. n. v 5.45) a SC 509 (Praha – Ostrava s odjezdem z Prahy v 15.56).

Jízdné dle nabídky SC Léto lze zakoupit od 2:00 hodin 1. července 2006 do 24:00 hodin 31. srpna 2006. Jízdní doklady zakoupené v rámci dvouměsíčního předprodeje na cesty v měsících září a říjnu je tedy možné zakoupit rovněž za cenu dle nabídky SC Léto. Nabídku SC Léto lze využít pouze pro jízdné SuperCity. V případě využití jakéhokoli jiného cestovního dokladu s dokoupením rezervace pro spoje SC Pendolino (200 Kč) se cena nemění.

Nabídka SC Víkend – výhodný víkendový výlet vlakem SC Pendolino pro rodiny s dětmi – ideální pro výlet z Ostravy do Prahy nebo z Prahy do Olomouce či do Beskyd za 750 Kč pro skupinu až 5 osob v jednom směru.

České dráhy připravily speciální nabídku SC VÍKEND (tarif SC+), kterou osloví zcela novou zákaznickou skupinu pro víkendové cestování spoji SC Pendolino – rodiny s dětmi. Od 1. srpna do 9. prosince 2006 bude o sobotách a nedělích až 5 spolucestujících (dva spolucestující z celkového počtu mohou být starší 15 let) cestovat 2. třídou spojů SC Pendolino za jednotnou skupinovou cenu 750 Kč pro cestu jedním směrem.

Rodina se dvěma dětmi (dva dospělí a dvě děti mladší 15 let) tak například za cestu na víkendový výlet z Ostravy do Prahy a zpět zaplatí celkem 1500 Kč (750 Kč v každém směru). Cena se nezmění, pokud si děti s sebou na cestu vezmou ještě jednoho dalšího kamaráda ve věku do 15 let. Stejně tak je zvýhodněné nabídky SC VÍKEND možné využít také například pro víkendový výlet z Prahy za památkou UNESCO do Olomouce či do Beskyd přes Ostravu.

Omezený počet míst s cenou dle nabídky SC VÍKEND. Vyplatí se včasná rezervace:

Nabídka SC Víkend přichází do prodeje od 1. července a platí od 1. srpna až do ukončení platnosti současného jízdního řádu – 9. prosince 2006. Nabídku SC Víkend je možné využít v sobotu a v neděli v kterémkoli ze spojů SC Pendolino. NICMÉNĚ POČET MÍST PRO TUTO CENOVOU NABÍDKU JE OMEZEN NA JEDEN VŮZ V KAŽDÉM SPOJI. ČESKÉ DRÁHY PROTO DOPORUČUJÍ VČASNOU REZERVACI PRO VÍKENDOVÉ CESTY DLE NABÍDKY SC VÍKEND. Jízdenky pro cestování dle nabídky SC VÍKEND je možné zakoupit v předprodeji – a to POUZE V POKLADNÁCH ČD (nabídku nelze zakoupit přes internet). Pokud je nabídka SC VÍKEND pro příslušný spoj vyprodána, je samozřejmě možná standardní rezervace dle běžného tarifu SuperCity, případně rezervace dle nabídky SC VÍKEND na kterýkoli z následujících spojů – a to až do vyprodání míst.

Čtvrtmilionu cestujících ve vlacích SC Pendolino za 6 měsíců provozu; výrazný podíl na růstu tržeb osobní dopravy Českých drah

Již přibližně 250 tisíc cestujících využilo službu SC Pendolino od jejího uvedení do provozu před 6 měsíci – 11. prosince 2005. Pro České dráhy uvedení produktu SC Pendolino znamenalo přivedení zcela nových zákazníků na železnici, kteří před tím dávali spíše přednost individuální dopravě například služebními automobily. Počet „nových“ cestujících v dálkových spojích na trase Praha – Ostrava tak vzrostl až o 30 %; produkt SC Pendolino se výrazně podílí také na růstu tržeb a cestujících v osobní dopravě Českých drah.

Celkem o 1,2 milionů cestujících více ve srovnání se stejným obdobím loňského roku cestovalo za první čtvrtletí 2006 osobními vlaky Českých drah. Služeb ČD tak využilo celkem 46,163 milionů platících cestujících, což v porovnání s loňským rokem představuje nárůst o 2,6 %. Celkový počet osobokilometrů (ukazatel přepravní výkonnosti) dosáhl 1683,72 milionů oskm, což v porovnání se stejným obdobím loňského roku znamená nárůst o 111,141 milionů osmk – čili 7 %. Tržby z osobní přepravy dosáhly za první čtvrtletí roku 2006 celkové výše 1,121 miliardy Kč, což znamená meziroční nárůst o přibližně 24 milionů – tedy o 2,2 %. Měsíc březen, kdy bylo osobními vlaky Českých drah celkem přepraveno 16 milionů cestujících představoval rekordní měsíc nejen za rok 2006 ale i při srovnání s celým rokem 2005.

Vzhledem k zájmu o produkt SC Pendolino nabídnou ČD tento produkt s plným standardem služeb SC Pendolino také na trase do Brna a Bratislavy. Vzhledem k tomu, že tarif SC je sestavován jako zákaznická nabídka, nabídnou České dráhy tarif v takové výši, aby do jednotlivých destinací představoval nejlepší kombinaci rychlosti, poskytovaných služeb a nabízené ceny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).