Hlavní navigace

České dráhy opět hledají malé hrdiny

České dráhy opět vyhlásily soutěž „Malý hrdina na železnici“. I letos tak odmění děti, které pomohly zabránit železničnímu neštěstí, zachránily lidský život nebo přivolaly pomoc. Malé hrdiny odmění České dráhy už podruhé, výsledky budou známé na podzim.

Sdílet

Do soutěže se mohou zapojit školní děti a posílat do konce září své příběhy o hrdinství běžného dne. Každý příběh musí mít svého patrona, tedy dospělého, který hrdinský čin potvrdí. Může to být pracovník železnice, záchranář nebo policista. Vybereme 10 malých hrdinů, kteří prokázali největší statečnost. Kromě diplomů dostanou od Českých drah v rámci mikulášské nadílky řadu dalších dárků, např. modely vláčků nebo MP3 přehrávače, říká Zbyněk Honys, ředitel odboru komunikace ČD. Příběhy mohou děti posílat až do září. Hodnotit budeme zvlášť kategorii mladších a starších dětí školního věku, upřesnil Zbyněk Honys.

V loňském roce České dráhy ocenily čtyřletého Mirka Kolmana z Kladna, který díky své všímavosti a pohotovosti pomohl zastavit vlak před spadlým stromem na trati ze Zadní Třebáně do Lochovic ve středních Čechách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).