Hlavní navigace

České dráhy neomezily provoz v souvislosti s povodňovou aktivitou

České dráhy realizovaly některá opatření, která napomáhají přepravě cestujících - například jako náhrada za příměstské auobusy.

Sdílet

V Ústí nad Labem jsou České dráhy v úseku Ústí n. L. jih – Ústí n. L. hl. n. přirpraveny na zavedení osobního vlaku jako připadné náhrady za MHD – 1 motorový vůz v intervalu 1 hodiny (od vyhlášení na žádost magistrátu města Ústí n. L.).

Dále je připravována náhrada za záchrannou službu v trati Ústí n.L. západ – Ústí n.L. Střekov (lokomotiva + 1 vůz).

V Praze plati posileni tzv. Mestske linky Praha Liben – Roztoky u Prahy.

České dráhy, a.s., v návaznosti na zatopení silniční komunikace „Roztocká“ operativně posílily kapacitu vlaku tzv. městské linky jezdící po trase Praha Libeň – Praha Holešovice – Roztoky u Prahy. Všechny spoje s označenim 89XX jsou nyni zajišťovány dvěma spojenými motorovými vozy řady 810 – a to zatím s platností do 31. 3. 2006.

Cestující jedoucí předevšim do a z oblasti u zastávek Praha Bubeneč, Praha Sedlec a Roztoky u Prahy mohou využít teto městské železniční linky namísto městských autobusů vedených odklonovou trasou. Ve vlacich platí jízdní doklady PID. Linka je označena ML a jezdí ve spičce až v půlhodinových intervalech – celkem se jedná o více než 20 párů spojů denneě. Ve stanici Nádraží Holešovice je návazný přestup na další spoje MHD či Českých drah.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).