Hlavní navigace

České dráhy doporučují včasnou rezervaci místa pro cesty na víkendové dny spojené s májovými svátky

V souvislosti s blížícími se svátečními dny a možným prodloužením víkendových pobytů upozorňují České dráhy na očekávaný zvýšený zájem o cestování zejména ve dnech 27., 28. 4. a 1. 5. a podobně následující víkend s volným úterý 8. května. České dráhy doporučují všem cestujícím včasnou rezervaci místa pro cestu TAM i ZPĚT. Platí to jak pro dálkové spoje, tak především pro vlaky pod produktovou značkou SC Pendolino mezi Prahou a Ostravou resp. Prahou – Brnem – Bratislavou / Vídní.

Sdílet

O přepravu těmito spoji s povinnou rezervací je značný zájem a část kapacity je již vyprodána. Cestující mohou dále zakoupit jízdenky v předprodeji nebo využít některé z mnoha výhodných slev. Například při cestování s Kilometrickou bankou nemusejí cestující před odjezdem vlaku k pokladně a navíc zaplatí za 1 kilometr pouze 65 haléřů.

V pátek 27.4. i ráno v sobotu 28.4. budou vypraveny tradiční posilové vlaky v tradičních směrech. Kvůli májovým svátkům budou posilové spoje do Prahy jezdící klasicky v neděli vypraveny až v úterý.

Posilový pár vlaků SC Pendolino

Nový posilový pár vlaků SC Pendolino je v provozu od 4. března 2007 (první změna jízdního řádu) a pojede podle následujícího jízdního řádu – jak v pátky 27. 4. a 4. 5. tak v úterý 1. a 8. května:

SC514 Ostrava hl.n. 19.11 – Ostrava-Svinov 19.21 – Olomouc hl.n. 20.15– Pardubice hl.n. 21.33 – Praha-Holešovice 22.30 hod.

V opačném směru pak SC515 Praha-Holešovice 20.26 – Pardubice hl.n. 21.20 – Olomouc hl.n. 22.41 – Ostrava-Svinov 23.35 – Ostrava hl.n. 23.45 hod.

České dráhy doporučují následující tipy pro cesty během nadcházejícího víkendu a Svátku práce: 

– Rezervace místa a nákup jízdního dokladu předem – nikoli až těsně před odjezdem spoje.

– V případě cest v rámci České republiky vlaky kategorií IC, EC a SC Pendolino (zde včetně cest do Bratislavy) – zakoupení dokladů – včetně rezervace přes internetový obchod Českých drah na adrese http//:eshop.cd.cz (nákup vždy obsahuje rezervaci místa – v případe EC a IC spojů bezplatnou a s jízdním dokladem vytištěným na tiskárně doma či například v zaměstnání se nastupuje již přímo do vlaku). Denně je takto v nabídce 60 vlaků. Cestující se tak vyvarují případným frontám na nádražích.

– Vyplatí se také zjistit si z jízdního řádu celou nabídku spojení – nespoléhat pouze na spoje, které je cestující zvyklý standardně využívat.

– Podobná doporučení platí také pro cesty zpět.

Podrobné a aktuální informace o jízdním řádu jsou k dispozici na bílé informační lince 840 112 113.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).