Hlavní navigace

České dráhy a Sky Europe startují zákaznickou alianci "ČD SKY". Každý si teď může dovolit létat

Spolupráce Českých drah a SkyEurope představuje široce dostupný způsob létání za ceny od 1290 Kč – včetně poplatků a letištních tax.

Sdílet

Hlavní benefity aliance ČD Sky pro zákazníky:

Letenky Sky Europe za konečnou cenu od 1290 Kč dostupné na pokladních přepážkách ČD Společný produkt Sky Pendolino pro trasu Praha – Bratislava – Praha za 995 Kč Prodej jízdních dokladů Českých drah na přepážce SkyEurope na letišti Praha Ruzyně

České dráhy a největší středoevropská low-fare letecká společnost SkyEurope startují zákaznickou alianci ČD Sky. Jejím cílem je úzké provázání služeb železniční a letecké dopravy a nabídka nejvýhodnějších cen dostupná stejně jednoduše jako nákup jízdenky na vlak.

„Zákazník nepotřebuje ani počítač, ani platební kartu. Jednoduše zajde k pokladní přepážce na nádraží Českých drah a tam si vše koupí. Podmínkou je pouze současné zakoupení jízdního dokladu na spoj Českých drah, který cestujícímu umožní přepravu do nebo z tarifního bodu Praha Letiště. Díky tomu zákazník šetří další náklady například za parkovné či dopravu osobním automobilem na letiště Praha Ruzyně,“ říká Jiří Kolář, náměstek generálního ředitele Českých drah, a.s. pro osobní dopravu.

Další součástí aliance ČD Sky je nabídka Sky Pendolino pro cestování na trase Praha – Bratislava – Praha. „Díky ní mohou cestující absolvovat zpáteční cestu mezi Prahou a Bratislavou za konečnou celkovou cenu 995 Kč. Jedním směrem budou cestovat spojem SC Slovenská strela provozovaným rychlovlakem pendolino, pro cestu zpět naopak využijí letecké spojení se SkyEurope,“ doplňuje Aleš Ondrůj, ředitel marketingu v osobní dopravě ČD. Tato nabídka je vhodná například pro služební cesty z Prahy do Bratislavy s cestou tam večerním spojem SC Slovenská strela a návratem následující den po absolvování jednání letadlem se Sky Europe.

U pokladních přepážek Českých drah si cestující budou moci zatím koupit letenky SkyEurope do deseti destinací. Ceny letenek jsou konečné, obsahují veškeré poplatky a taxy. Místem odletu a příletu v České republice je Praha a zakoupit je možné jednosměrnou i zpáteční letenku. Ceny letenek se liší pouze podle skupiny, do které daná destinace patří, a zda je nákup letenky proveden v časovém období delším než 2 nebo 6 týdnů před odletem.

Balíček ČD Sky je možné si zakoupit nejpozději 2 týdny před odletem. K letence si pouze cestující musí koupit jízdní doklad Českých drah do / z tarifního bodu Praha Letiště – s možností využití veškerých slev, na které prokáže nárok. Žádné další omezení (například pobyt přes víkend a podobně) není.

SKY PENDOLINO pro cesty mezi Prahou a Bratislavou

Jako balíček jízdního dokladu Českých drah a letenky SkyEurope funguje také nabídka Sky Pendolino připravená pro cestování mezi Prahou a Bratislavou – jedním směrem pendolinem a zpět pak se SkyEurope (případně naopak). Balíček Sky Pendolino je možné si navíc zakoupit až 7 dnů před cestou – konečná cena dostupná bez omezení je vždy 995 Kč. Pokud je zákazník navíc držitelem zákaznické In-karty Rail Plus, je cena balíčku díky uplatnění zákaznického jízdného ČD ještě nižší.

„Přes obrovský rozmach internetových technologií stále v České republice existuje většinová skupina zákazníků, kteří z mnoha důvodů nechtějí nebo nemohou nakupovat přes internet. Aliance ČD Sky je cestou, jak právě pro tyto zákazníky učinit létání stejně dostupné, jako pro ty, kdo surfují po internetu. Díky naší alianci s Českými drahami si nyní opravdu každý může dovolit létat. Hodláme o tom přesvědčit zejména mimopražské zákazníky“, říká Jakub Kašpar, Country Manager SkyEurope pro Českou republiku.

Prodej balíčků letenek SkyEurope a jízdních dokladů Českých drah startuje ve čtvrtek 24. ledna 2008 nejprve ve stanici Brno hlavní nádraží, od 1. února pak v dalších stanicích – například Ostrava Svinov, Pardubice hlavní nádraží a Praha Libeň a také prostřednictvím služby TeleTiket na lince kontaktního centra Českých drah 840 112 113. Postupně bude během února prodej rozšířen do dalších více než 20 stanic Českých drah.

Vedle prodeje balíčků letenek a jízdních dokladů ČD zahajují SkyEurope prodej jízdního dokladu ČD Net Open na své prodejní přepážce v hale terminálu pražského letiště. Jedná se o jednodenní síťovou jízdenku s otevřeným datem využití umožňující neomezené cestování spoji ČD během jednoho dne. Postupně bude na prodejní přepážce SkyEurope na letišti Praha Ruzyně zřízen standardní prodejní bod jízdních dokladů Českých drah tak, aby si cestující ihned po příletu mohli přímo na letišti zakoupit jízdenku až do své cílové destinace. Oba dopravci zároveň připravují do budoucna další rozšíření spolupráce a ještě užší provázání přepravních služeb poskytovaných z a do přepravních bodů Praha, Bratislava, Vídeň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).