Hlavní navigace

České domácnosti šetří, nakupují stále častěji přes internet

Stále více Čechů rok co rok nakupuje častěji zboží a služby přes e-shopy na internetu. Cetelem každoročně vnímá stále narůstající podíl klientů žádající o finanční produkty přes internet.

Sdílet

O letošních Vánocích očekáváme, že Češi budou nakupovat zboží mnohem častěji než loni v internetových obchodech, uvedl Tomáš Chlíbec, ředitel Obchodní správy společnosti Cetelem, a dodal: Hlavním důvodem bude jejich snaha ušetřit finanční prostředky, ale i čas, který by byl jinak potřeba na návštěvu několika různých obchodů. Stále více českých domácností využívá i možnosti nakoupit zboží na splátky právě na internetu. Tento způsob financování u internetových obchodů tvoří dnes stále významnější část z celkového objemu nákupů na splátky, dodal T. Chlíbec.

Současný vývoj potvrzuje i obchod s počítači a elektronikou, Alza.cz. V předvánočním období zaznamenáváme velký zájem o notebooky, televize a značkové počítačové sestavy. K pořízení těchto výrobků přispívá trvale klesající cena, která navíc podpořena splátkovým prodejem umožňuje nákup i těch nejlepších modelů úplně každému, říká Lukáš Pospíšil, ředitel prodeje Alza.cz. Stále více k nám nacházejí cestu i ti zákazníci, kteří nakupují náš doplňkový sortiment, jako jsou například hračky a hry, dodal Pospíšil.

O letošních Vánocích a v následujících měsících tak lze očekávat, že z finančních i časových důvodů budou zákazníci volit pohodlnější a často levnější nakupování u spolehlivých internetových prodejců před nákupy v kamenných obchodech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).