Hlavní navigace

České aerolinie ruší nejbližší lety do Bejrútu

Po vyhodnocení nejnovějších informací z Libanonu ČSA ruší nejbližší lety do Bejrútu, tzn. let z Prahy OK 296 s odletem 14.7. ve 21.45 a zpáteční let z Berjútu OK 297 v sobotu 15.7. ráno. Podle vyjádření mezinárodního letiště v Bejrútu lze plochu pro přistávání a vzlet civilních letadel znovu uvést do provozu do 48 hodin od uzavření příměří. K tomu však doposud nedošlo.

Sdílet

Podle dostupných informací zrušili své lety do této oblasti všichni pravidelní dopravci, např. KLM, Air France, British Airways Austrian Airlines.

Cestujícím Českých aerolinií bude vrácena plná cena, kterou za letenku zaplatili, bez storno poplatků. V případě zájmu jim bude umožněno i přeložení odletu na pozdější datum, rovněž bez navýšení ceny. Cestujícím s odletem do 31.7.2006 včetně linkou OK 296/7 bude umožněna změna rezervace, rovněž bez navýšení ceny anebo plná refundace neproletěné části letenky bez poplatku.

Odklon letecké linky ČSA na náhradní letiště v okolních zemích v současné době není možný. Případnému transferu cestujících z letiště v Larnace na Kypru brání námořní blokáda Libanonu, spojení přes Damašek také není vzhledem k politické a vízové situaci mezi Sýrií a Libanonem průchodné.

O dalším letu ČSA Praha – Bejrút – Praha ve dnech 15. a 16.7. (OK 296/7) bude rozhodnuto 14.7. do 16 hod.

Následný letecký provoz budou České aerolinie řešit operativně podle situace v Libanonu let od letu. K delšímu rušení provozu by musely ČSA přistoupit pokud by mezinárodní letiště v Bejrútu oficiálně vyhlásilo dlouhodobé uzavření.

Jana Víšková
Tisková mluvčí Českých aerolinií

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).