Hlavní navigace

České aerolinie připravily pro cestující bohatší nabídku občerstvení

České aerolinie připravily pro cestující v ekonomické třídě pestřejší a bohatší nabídku občerstvení. Výběr jídel je lépe přizpůsoben denní době. Jídla jsou nově servírována v moderním jednorázovém obalu, jehož design zohledňuje současný vizuální styl Českých aerolinií. Nové barvy bude mít také vybavení pro cestující, například deky nebo podhlavníky sedadel. S novým konceptem občerstvení v ekonomické třídě se cestující Českých aerolinií setkávají od začátku února. I nadále je veškeré občerstvení na palubách Českých aerolinií servírováno zdarma.

Sdílet

Na ranních linkách se nově cestující ekonomické třídy setkají spíše se sladkým pečivem nebo studenou francouzskou snídaní, v poledne se servírují obložené bagety a sladkosti. Úplnou novinkou je občerstvení na večerních letech, kde je servírováno rozpékané pečivo, například obložená ciabatta nebo pizza, opět doplněné o sladkost. Dosud České aerolinie servírovaly stejný typ jídla na všech letech bez ohledu na denní dobu. Na přípravě nových jídel pro ekonomickou třídu spolupracují České aerolinie nově s firmou Crocodille ČR.

Nová jídla jsou navíc servírována v novém moderním jednorázovém obalu. Polední a večerní menu v ekonomické třídě tak cestující dostanou v moderním papírovém balení, které bude obsahovat hlavní chod, ale také sladkost, ubrousky, cukr a mléko do kávy. Obaly mají design v nových firemních barvách Českých aerolinií. Na delších linkách, jako je například spojení z Prahy do Moskvy, se i nadále cestující setkají s teplým jídlem servírovaným na větších platech. I na nich jsou již použity nové firemní barvy, které se od konce loňského roku postupně objevily také na dalších doplňcích v letadle, jako například na podhlavnících.

Změny dozná také design přikrývek poskytovaných cestujícím během letu. Průběžně se budou obměňovat z dosud používané modré barvy na sytě červenou, dominantní barvu nového designu Českých aerolinií.

Součástí nabídky Českých aerolinií je i nadále široká nabídka speciálních jídel. Cestující Českých aerolinií si mohou před letem objednat speciální dietní jídla, nebo jídla, která respektují náboženské požadavky z nabídky celkem 14 speciálních jídel*.

Cestující oceňují vysokou kvalitu občerstvení Českých aerolinií Kvalita nabízených jídel na palubě Českých aerolinií je v nezávislých průzkumech mezi cestujícími hodnocena jako jedna z nejvyšších mezi evropskými leteckými přepravci, a je také jedním z rozhodujících faktorů cestujících při výběru aerolinií. Přesto se České aerolinie i nadále snaží své služby zlepšovat.

S novým konceptem servírování jídel v ekonomické třídě přicházejí České aerolinie rok poté, co zavedly nové vybavení pro servírování jídel v business třídě. Také nabídka jídel v business třídě je neustále obměňována tak, aby vyhovovala požadavkům cestujících a nejmodernějším gastronomickým trendům. K přípravě občerstvení na lety Českých aerolinií jak do business, tak do ekonomické třídy jsou vybírány jen ty nejkvalitnější suroviny.

* nabídka speciálních jídel, které si cestující mohou před letem objednat: striktně vegetariánské jídlo, jídlo bez masa ale se sýrem/vejci, diabetické jídlo, nedráždivé jídlo, bezlepkové jídlo, neslané jídlo, nízkokalorické jídlo, jídlo z mořských plodů, jídlo pro děti do 2 let, jídlo pro děti od 2 do 7 let, jídlo bez laktózy, jídlo s nízkým obsahem cholesterolu a tuku, jídlo s nízkým obsahem proteinů, jídlo bohaté na vlákniny, „košer“ jídlo, „halal“ jídlo pro vyznavače islámu, jídlo pro hinduisty

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).