Hlavní navigace

České aerolinie pozastavují lety do Bejrútu do 28. října 2006

Na základě vyhodnocení politické situace na Blízkém východě se České aerolinie (ČSA) rozhodly pozastavit další lety mezi Českou republikou a Libanonem na pravidelné lince Praha – Bejrút – Praha, a to až do konce platnosti letního letového řádu, tj. do 28. října 2006. ČSA jsou však připraveny velmi rychle reagovat na změnu situace v oblasti a obnovit provoz na této lince během několika dnů.

Sdílet

Ačkoliv v Libanonu bylo oficiálně uzavřeno příměří, vzdušný prostor byl otevřen částečně a pouze zčásti obnovilo svůj provoz také mezinárodní letiště v Bejrútu. „Stále platí, že pro obnovení letů Českých aerolinií do Bejrútu nebyly naplněny všechny nezbytné provozní a bezpečnostní podmínky,“ uvedl Petr Somol, ředitel sekce Bezpečnost Českých aerolinií. ČSA podmiňují znovu zavedení pravidelného leteckého spojení do Bejrútu plným zprovozněním místního letiště včetně zajištění tankování leteckých pohonných hmot v místě a otevřením vzdušného prostoru nad Libanonem. Klíčové je také doporučení Ministerstva zahraničí České republiky, týkající se bezpečnosti cestování do této oblasti.

Na zhoršení bezpečnostní situace ve světě reagoval také pojistný trh. „Pojistitelé a zajistitelé nyní vyžadují od leteckých dopravců, aby podávali přesné informace o svých letových plánech do oblasti Libanonu, Sýrie a Izraele. V opačném případě jim hrozí zrušení pojistného krytí“, uvedla JUDr. Eva Lecnarová, ředitelka útvaru Právní věci ČSA.

Cestující letů Českých aerolinií, které byly v této souvislosti zrušeny, mají možnost získat zpět plnou cenu za neproletěnou část letenky, nebo si mohou přeložit odlet na pozdější datum bez navýšení ceny.

Podrobnější informace mohou cestující získat na bezplatné telefonní lince Kontaktního centra Českých aerolinií 800 310 310 nebo v příslušné kanceláři ČSA. Pro volání z celého světa je k dispozici telefonní linka +420 239 007 007.

Daniela Hupáková
Tisková mluvčí Českých aerolinií

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).