Hlavní navigace

České aerolinie od března spojí Bordeaux s Prahou

České aerolinie od března příštího roku spojí Bordeaux s Prahou. Linka bude mít mezipřistání v Mnichově a České aerolinie ji budou nabízet šestkrát týdně. Časy odletů vyhoví jak francouzským turistům směřujícím do Prahy, tak obchodníkům, kteří cestují na služební jednání do České republiky nebo chtějí Prahu využít jako přestupní bod ke svým cestám dál do východní Evropy. Nové spojení začnou České aerolinie provozovat od 2. března 2008.

Sdílet

„Pro České aerolinie představuje spojení s Bordeaux další významný bod v síti,“ řekl k nové lince viceprezident pro marketing a vývoj produktu Českých aerolinií Petr Pištělák. Kromě chystaného spojení Prahy s Bordeaux nabízejí České aerolinie čtyři lety denně z Prahy do Paříže na letiště Charlese de Gaulle. Přímé spojení s Prahou nabízejí České aerolinie také z Marseille. V codesharové spolupráci s Air France mohou cestující Českých aerolinií využít navíc další tři denní spojení Prahy s Paříží a dva lety denně do Lyonu. S přestupem v Paříži nebo Lyonu nabízejí České aerolinie v codesharové spolupráci s Air France také spojení do Toulouse, Nice, Strasbourghu nebo Mulhouse.

„Pro cestující z jihovýchodní části Francie bude nová linka představovat jediné přímé spojení Bordeaux s Prahou. Kromě cesty přímo do Prahy se jim navíc otevře možnost přestupu na návaznou síť linek Českých aerolinií a to převážně po východní Evropě, ale také na Střední východ a do severní Ameriky,“ uvedl Petr Pištělák. České aerolinie jsou stejně jako Air France členem globální letecké aliance SkyTeam. Věrnostní program Českých aerolinií OK Plus je tedy kompatibilní s programem Air France a míle za lety Českých aerolinií se tak cestujícím zaregistrovaným u Air France mohou započítat do jejich věrnostního programu Flying Blue.

Celkem České aerolinie přepravily v loňském roce mezi Českou republikou a Francií téměř 267 000 cestujících. Meziročně se jejich počet zvýšil o více než deset procent. Další růst počtu cestujících očekávají České aerolinie v letošním roce, kdy by mělo služeb společnosti na linkách mezi Českou republikou a Francií využít téměř 290 000 cestujících. „Od nové linky si samozřejmě slibujeme další příliv cestujících,“ dodal Pištělák.

Nová linka Praha – Bordeaux s mezipřistáním v Mnichově vznikne prodloužením dosavadního spojení Praha – Mnichov o úsek mezi Mnichovem a Bordeaux. O linku mezi Prahou a Mnichovem má v současné době největší zájem především obchodní klientela, které současný nasazovaný typ ATR nenabízí dostatečný komfort v business třídě. Poté, co České aerolinie od března linku Praha – Mnichov prodlouží do Bordeaux, začnou na ni také nasazovat své nejnovější letouny Airbus A319 pro 135 cestujících.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).