Hlavní navigace

České aerolinie nabídnou v zimě nové lety do exotických destinací

České aerolinie budou v zimní sezóně pro cestovní kanceláře zajišťovat charterové lety do nových exotických destinací. Úplnou novinkou bude mexický Cancún, který leží v exotickém prostředí na východním pobřeží poloostrova Yucatán, a Bangkok v Thajsku. V Dominikánské republice, která je tradičně oblíbeným exotickým cílem turistů, nabídnou České aerolinie nově lety do letoviska Punta Cana.

Sdílet

Letadla Českých aerolinií budou v zimní sezóně létat do karibské oblasti, kam se cestující dostanou v řadě případů přímým letem bez mezipřistání. I nadále budou pokračovat oblíbené zimní lety na kubánské Varadero, venezuelský ostrov perel La Isla Margarita nebo do Salvadoru na pobřeží Tichého oceánu. Sezóna začne v listopadu, kdy společnost zahájí seriál letů na Isla Margaritu. Vrcholem sezóny letů do exotických destinací je období po Vánocích.

České aerolinie na dálkové lety nasazují své letouny Airbus A310 pro 200 cestujících, které cestu do Karibiku urazí zhruba za deset hodin letu. Na vybrané lety bude létat dálkové letadlo, které v létě prošlo výraznou obměnou interiéru a modernizací sedaček. Nový je nejen vnitřek, ale i vnější vzhled, neboť letadlo získalo nátěr v nových barvách Českých aerolinií.

Již tradičně budou letadla Českých aerolinií v zimě přistávat také v egyptské Hurghadě, Sharm El Sheiku a Tabě, nebo na Kanárských ostrovech v Las Palmas a Tenerife.

Kromě služeb pro české cestovní kanceláře budou České aerolinie v zimě létat i pro zahraniční subjekty, např. z Irska do lyžařských destinací v Itálii, Bulharsku či Francii nebo na Kanárské ostrovy. Na Vánoce a Nový rok se tradičně počítá s přepravou turistů z Itálie a Řecka, kteří každoročně přilétají trávit tyto svátky do Čech. Z Velké Británie budou před Vánocemi České aerolinie přepravovat rodiny s dětmi za Santa Clausem do finských měst Kittila a Enontekio.

Charterová business třída

I v zimní sezóně budou moci cestující využívat tzv. Comfort class, kterou cestovní kanceláře nabízejí především na dálkových exotických linkách. Cestovní kanceláře díky tomu budou moci svým klientům v této charterové „business třídě“ nabídnout větší prostor na palubě a širší rozsah služeb. K dispozici jim bude například odletový salonek Českých aerolinií na letištích v Praze, Brně a Ostravě. Cestující v této business třídě mohou využívat také přednostní odbavení, větší povolenou váhu zavazadel bez příplatku, individuální servis na palubě s bohatším cateringem a alkoholickými nápoji zdarma.

Charterové lety Českých aerolinií za první pololetí

Charterovými lety Českých aerolinií cestovalo od ledna do konce června tohoto roku více než 330 000 cestujících, což je o 8,2 procenta více než ve stejném období roku 2007. Počet uskutečněných letů se zvýšil o více než 12 procent. Letadla Českých aerolinií v prvních šesti měsících roku létala do více než stovky charterových destinací po celém světě. Nejčastějším cílem v charterové síti Českých aerolinií jsou tradiční letní destinace jako je Hurghada v Egyptě, Heraklion na Krétě a turecká Antalya. Své služby České aerolinie zajišťují pro více než 30 předních českých cestovních kanceláří.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).