Hlavní navigace

Česká spořitelna zvyšuje úročení vkladů, sazby u spotřebitelských úvěrů se nemění

Od 14. listopadu 2005 zvyšuje Česká spořitelna zhodnocení na termínovaných vkladech soukromých osob v průměru o 0,20 % až 0,50 %. Zároveň banka zvyšuje úrokové sazby privátních hypoték, a to v průměru o 20 až 40 bazických bodů. Od pondělí tak bude činit např. pětiletá prime rate od 3,99%, tříletá od 3,79 % a roční od 2,79 %. Pevné splátky u novomanželské hypotéky, které jsou nejnižší na trhu, zůstávají zachovány ve výši 2 999 Kč, resp. 3 999 Kč na jeden milion hypotéky. Úrokové sazby u spotřebitelských úvěrů se nemění.

Sdílet

Zvýšení sazeb proběhlo jak na aktivní, tak na pasivní straně bilance a je reakcí na zvýšení repo sazby ČNB o 25 bazických bodů z 27. října 2005.

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů České spořitelny zůstávají nízké. Česká spořitelna nadále očekává, že zájem o hypoteční úvěry bude pokračovat a meziroční nárůst (2004×2005) bude zhruba 20%. Nízké a zejména garantované sazby jsou jednou z hlavních výhod, které Česká spořitelna nabízí. Klíčovou roli v nárůstu objemu hypotečních úvěrů České spořitelny však hrají hlavně kvalitní a komplexní služby, pružný servis a poradenství, a to ve všech téměř 650 pobočkách a 14 speciálních Hypotečních centrech.

Nové úrokové sazby jsou k dispozici na www.csas.cz a ve všech pobočkách ČS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).