Hlavní navigace

Česká spořitelna získala prestižní ocenění Banka roku 2003 pro ČR

Česká spořitelna získala tento týden významné ocenění v soutěži The Banker Awards 2003, která je každoročně nejprestižnější mezinárodní událostí bankovního světa. Česká spořitelna byla v této soutěži vyhlášena Bankou roku 2003 pro Českou republiku.

Sdílet

Stejně jako další ceny, které Česká spořitelna v uplynulých měsících získala na mezinárodním i domácím bankovním poli, i titul Banka roku 2003 pro Českou republiku, udělený ve významné mezinárodní soutěži, nás velmi těší a zároveň zavazuje. Je odměnou za úsilí, které všichni zaměstnanci České spořitelny v posledních třech letech vynakládali na úspěšnou přeměnu někdejší těžkopádné instituce v moderní bankovní dům, řekl člen představenstva a náměstek generálního ředitele Martin Škopek, který v úterý v Londýně ocenění jménem České spořitelny převzal.

Jsme si plně vědomi, že i náš budoucí úspěch je podmíněn dalším úsilím zaměřeným na zlepšování kvality služeb a spokojenosti všech našich klientů, dodal Škopek.

Banky, které jsou přizvány do soutěže The Banker Awards, jsou hodnoceny nejen z hlediska jejich stability, zdraví, ziskovosti a výnosnosti. Musejí také prokázat, že využívají moderní technologie k tomu, aby posilovaly svou pozici na trhu, musejí prokázat, jaká je jejich strategie a perspektivy do budoucna. Všechny tyto parametry pak hodnotí mezinárodní porota, která posuzuje výsledky banky za hodnocený rok a také její očekávanou pozici v roce následujícím.

V soutěži The Banker Awards 2003 udílela porota titul Banka roku 2003 pro danou zemi bankám z celkem 140 zemí světa. Dalšími kategoriemi byly: Regionální banka, Investiční banka a Cena za technologii.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).