Česká spořitelna založila nový desetiletý dluhopisový program za 10 mld. Kč

[Tisková zpráva] Česká spořitelna založila nový desetiletý dluhopisový program v celkovém objemu 10 miliard Kč. Jako první český emitent nabídne Česká spořitelna v rámci programu dluhopisy, které mohou mít flexibilně stanovený výnos podle požadavků klienta. První emisi plánuje Česká spořitelna vydat ještě na podzim letošního roku.

Sdílet

Přinášíme na český trh produkty, které jsou na mezinárodních finančních trzích mezi institucionálními investory mimořádně oblíbené pro výnos, který je vyšší než obvyklý výnos u standardních dluhopisů. Hlavní výhodou je flexibilní způsob stanovení výnosu dluhopisů, který žádný emitent doposud podle českého práva nenabízí. Další výhodou je skutečnost, že tyto produkty mohou být šity na míru buď typům či skupinám klientů nebo dokonce i jednotlivým institucionálním klientům, řekl člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny, Daniel Heler.

Dluhopisy tak mohou nést výnos stanovený širokou škálou způsobů: např. pevný, pohyblivý, vázaný na některý index uváděný na finančním trhu, vázaný na výnos skupiny referenčních aktiv, případně jiným způsobem, který Česká spořitelna připraví na míru podle požadavků konkrétních investorů.

Předpokládám, že první emisi v rámci nového programu uvedeme na trh ještě na podzim tohoto roku. V rámci programu budeme postupně vydávat jednotlivé emise nebo jejich části podle konkrétních přání jednotlivých investorů. Emise budou opět určeny jak institucionálním tak drobným investorům. Nicméně v první fázi očekáváme umístění zejména institucionálním investorům, dodal Daniel Heler.

Prospekt nového dluhopisového programu včetně společných emisních podmínek již schválila Komise pro cenné papíryBurza cenných papírů Praha, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).