Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává podřízené dluhopisy s pohyblivým úrokovým výnosem za 3 mld. Kč

Česká spořitelna, a.s. dnes stanovila podmínky emise svých desetiletých podřízených dluhopisů s právem emitenta na předčasné splacení v pátém roce. Podřízené dluhopisy v celkovém objemu 3 mld. Kč nesou pohyblivý úrokový výnos a byl jim přidělen ISIN CZ0003701005. Datum emise bylo stanoveno na 16.5.2005. Podřízené dluhopisy jsou plně prodány.

Sdílet

Vydáním podřízených dluhopisů Česká spořitelna efektivně posiluje svoji kapitálovou bázi tak, aby ještě více podpořila dynamický růst úvěrů poskytovaných do všech klientských segmentů a uspokojila silnou poptávku po úvěrech na bydlení a nákupy spotřebitelů a dynamický rozvoj financování malých a středních podniků i krajů, měst a obcí. Emise je uvedena na trh v období nízkých úrokových sazeb jak pro úvěry tak pro investice. Vhodné načasování a správné ocenění dokládá vysoký zájem ze strany zejména českých investorů při úrokové marži na úrovni těsně pod 50-ti bazickými body nad 6M PRIBOR, řekl člen představenstva České spořitelny, Daniel Heler.

Úspěch této emise podřízeného dluhu potvrzuje dlouhodobou vedoucí pozici České spořitelny v realizaci inovativních transakcí na kapitalovém trhu, které přinášejí investorům zajímavé příležitosti a zároveň pomáhají optimalizovat strukturu bilance a celkové náklady financování emitenta, dodal Daniel Heler.

Podřízené dluhopisy byly nabízeny převážně institucionálním investorům. Česká spořitelna neplánuje jejich nabídku ve své pobočkové síti.

Podřízené dluhopisy budou nejpozději k datu emise kótovány na oficiálním volném trhu Burzy cenných papírů Praha, a.s.

Prospekt podřízených dluhopisů schválila Komise pro cenné papíry a nejpozději do 16.5.2005 bude k dispozici u České spořitelny a rovněž na jejích internetových stránkách www.csas.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).