Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává novou emisi strukturovaných dluhopisů s volitelnou splatností v objemu 1 mld. Kč

Česká spořitelna, a.s. emituje dne 14. července 2005 další emisi ze svého dluhopisového programu, který umožňuje vydávat dluhopisy s flexibilním výnosem, tzv. „strukturované dluhopisy“. Dluhopisy mají jmenovitou hodnotu 1 000 000 Kč, emisní kurz 100 % a jsou splatné 14. července 2012. Emitent má právo emisi předčasně splatit k 14. červenci 2009. Celkový objem emise je 1 mld. Kč. Dluhopisům byl přidělen ISIN CZ0003701047.

Sdílet

Atraktivita této emise pro investora spočívá v dodatečné marži nad současnou úrovní výnosové křivky, což vyjadřuje pevný úrok stanovený variantně pro první čtyři roční výnosová období ve výši 2,72 % p.a. a pro další tři roční výnosová období do data konečné splatnosti dokonce ve výši 3,55 % p.a. Toto zvýšení výnosu v posledních třech letech emise je však vázáno na neuplatnění práva České spořitelny dluhopisy předčasně splatit po čtyřech letech od data emise, řekl člen představenstva České spořitelny, Daniel Heler.

Česká spořitelna tak vedle svých klasických dluhopisových nástrojů, jakými jsou například hypoteční zástavní listy nabízí i sofistikované dluhopisové struktury s úrokovou opcionalitou, rozšiřující tak dynamicky rostoucí portfolio nabízených produktů, dodal Daniel Heler.

Nová emise je určena pro institucionální investory a není tedy určena pro prodej drobným investorům na pobočkách České spořitelny.

Nejpozději k datu emise budou dluhopisy kótovány na oficiálním volném trhu Burzy cenných papírů Praha, a.s. Emise je součástí desetiletého dluhopisového programu založeného v září 2003, jehož celkový maximální objem nesplacených dluhopisů stanovila Česká spořitelna na 10 mld. Kč. Prospekt dluhopisového programu se společnými emisními podmínkami a doplněk dluhopisového programu a prospekt dluhopisů pro danou emisi schválila Komise pro cenné papíry a budou nejpozději do 14. července 2005 k dispozici v sídle České spořitelny a rovněž na jejích internetových stránkách www.csas.cz a na burze.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).