Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává 2. emisi podřízených dluhopisů za 3 mld. Kč

Česká spořitelna, a.s. dnes stanovila podmínky své druhé emise desetiletých podřízených dluhopisů s právem emitenta na předčasné splacení k pátému výročí data emise. Podřízené dluhopisy v celkovém objemu 3 mld. Kč nesou pohyblivý úrokový výnos a byl jim přidělen ISIN CZ0003701187. Datum emise je 2. října 2006. Podřízené dluhopisy jsou plně umístěny a prodány.

Sdílet

„Rozhodli jsme se využít velice příznivých tržních podmínek a dobrého hodnocení České spořitelny ze strany ratingových agentur i investorů a vydat druhou emisi podřízených dluhopisů za úrokovou marži na velmi příznivé úrovni ve výši 45 bazických bodů nad úrokovou sazbu 6M PRIBOR. Nové financování tak představuje nejlevnější podřízený dluhopis vydaný na lokálním trhu v posledních letech“, řekl člen představenstva České spořitelny, pan Daniel Heler. „Vydáním podřízených dluhopisů Česká spořitelna efektivně posiluje kapitálovou strukturu a vytváří tak dostatečný prostor pro další dynamický růst úvěrů poskytovaných do všech klientských segmentů, a to zejména v oblasti financování malých a středních podnikům, kde jsme zaznamenali nárůst 10% v prvním pololetí 2006, a dále v segmentu privátních klientů, krajů, měst i obcí, ale i velkých korporací“, dodal pan Daniel Heler.

Podřízené dluhopisy byly nabízeny převážně institucionálním investorům. Česká spořitelna neplánuje jejich nabídku a prodej drobným investorům ve své pobočkové síti.

Podřízené dluhopisy by měly být nejpozději k datu emise kótovány na oficiálním volném trhu Burzy cenných papírů Praha, a.s.

Podřízené dluhopisy jsou vydávány v rámci nového dluhopisového programu České spořitelny. Prospekt a Doplněk dluhopisového programu připravený v souvislosti s podřízenými dluhopisy schválila Česká národní banka a bude k dispozici u České spořitelny, m.j. na jejích internetových stránkách www.csas.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).