Hlavní navigace

Česká spořitelna vydá emisi tříletých Prémiových dluhopisů pro drobnou klientelu za 250 mil Kč

Česká spořitelna, a.s. vydává dne 30. května 2005 další emisi ze svého dluhopisového programu, který umožňuje vydávat dluhopisy s flexibilním výnosem, tzv. „strukturované dluhopisy“. Nová emise je určena výhradně k prodeji na vybraných pobočkách České spořitelny. Dluhopisy mají jmenovitou hodnotu 10 000 Kč, emisní kurz 100 % a jsou splatné v červnu 2008. Celkový objem emise je 250 mil. Kč. Dluhopisům byl přidělen ISIN CZ0003701013.

Sdílet

Atraktivita nových strukturovaných dluhopisů České spořitelny spočívá v možnosti podílet se na výnosu odvozeného z nejvyšší úrovně evropského akciového trhu, které dosáhne v průběhu tří let života dluhopisu. Vývoj trhu se bude měřit každý měsíc indexem DJ EUROSTOXX 50. Investor na sebe bere riziko, že v průběhu životnosti dluhopisů nedojde k dostatečnému růstu akciového trhu; i v tom případě však získá zpět celou investovanou částku. Kompenzací za toto riziko je možnost získat vyšší výnos ve srovnání s běžnou tržní úrovní úrokových, řekl člen představenstva České spořitelny, Daniel Heler.

Věříme, že nová emise strukturovaných dluhopisů se setká se zájmem naší privátní klientely. Rozšiřují se tak její možnosti investování vedle tradičních investičních produktů, jakými jsou např. otevřené podílové fondy, zajištěné fondy, prémiové vklady a hypoteční zástavní listy, dodal Daniel Heler.

Prospekt dluhopisů schválila Komise pro cenné papíry a nejpozději do 30. května 2005 bude k dispozici u České spořitelny a rovněž na jejích internetových stránkách www.csas.cz.

Dluhopisy jsou vydávány ve formě sběrného dluhopisu, a proto nebudou kótovány na regulovaném trhu. Sběrný dluhopis je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu. Podmínkou nákupu nebo prodeje tedy není účet ve Středisku cenných papírů.

Dluhopisy je možné nakoupit ve velkých oblastních a v dalších vybraných pobočkách České spořitelny od 30. května 2005 do 30. června 2005 za aktuální kurz vyhlášený Českou spořitelnou od objemu 30 000 Kč v násobcích jednotkové ceny 10 000 Kč. Aktuální seznam poboček, na kterých je možné koupit dluhopisy, a další informace o emisi i podmínkách distribuce jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz a na bezplatné informační telefonní lince 800 207 207.

Prodejní cena dluhopisů se stanovuje denně podle aktuálních situace na kapitálovém trhu. Česká spořitelna rovněž nabízí odkoupení dluhopisů od klienta kdykoli před datem splatnosti za stanovenou aktuální cenu pro odkup. Ceny pro prodej i nákup dluhopisů jsou denně zveřejňovány v kurzovním lístku. Zvláštní službou pro fyzické osoby je zaslání výnosu z dluhopisů na účet.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).