Hlavní navigace

Česká spořitelna upevňuje pozici lídra na trhu platebních karet

Česká spořitelna je největším vydavatelem platebních karet v České republice. Ke konci září 2004 banka vydala více než 2,7 mil. karet. Její tržní podíl prudce vzrostl zejména v kreditních kartách a dostal se tak v letošním roce až na 51 % (oproti 41 % v roce 2003). Stabilní pozici na trhu si banka udržuje v debetních kartách, kde její podíl činí 42 %, v oblasti bankomatů má 40% podíl a u platebních terminálů činí tento podíl 22 % .

Sdílet

„Obecně roste obliba platebních karet. S rostoucí nabídkou možností využití platebních karet roste i zájem o ně. Klienti využívají karty nejen k výběru hotovosti, ale i k dobíjení kreditu mobilního telefonu a k platbám u obchodníků. Každoročně se snižuje průměrná hodnota transakce kartou u obchodníků, z čehož vyplývá, že klienti používají kartu k bezhotovostním platbám i při nákupech nižších hodnot. Naopak roste objem průměrného výběru hotovosti v bankomatu,“ uvedl Miloslav Křečan, ředitel úseku kartové centrum.

Česká spořitelna jako první a jediná banka na trhu zavedla v polovině minulého roku Bonus program, v rámci něhož odměňuje klienty za platby kartou u obchodníků či za dobíjení kreditu mobilního telefonu v bankomatu. Banka rovněž nabízí slevový program Partner u embosovaných platebních karet. Podobný slevový program s názvem Student+ je součástí i karet pro studenty, vydávaných v rámci stejnojmenného balíčku. Držitelé těchto karet získávají při platbě kartou slevy u řady renomovaných obchodníků s celorepublikovou působností.

Od září letošního roku Česká spořitelna uvedla na trh novou službu – Platby kartou na internetu (e-commerce 3D-Secure). Tato služba umožňuje klientům bezpečné platby kartou na internetu u obchodníků, kteří při akceptaci využívají řešení 3D-Secure. Česká spořitelna se rovněž na příští rok připravuje v rámci zvýšení bezpečnosti při používání platebních karet na přechod na čipovou technologii. S ohledem na náročnost celé operace, která představuje úpravu zhruba 1080 bankomatů, 10 000 platebních terminálů a více než 2,7 mil. platebních karet, bude úprava platebních terminálů České spořitelny zahájena na jaře příštího roku a vydávání čipových karet na podzim příštího roku.

Česká spořitelna jako největší vydavatel platebních karet v ČR doporučuje klientům, aby byli při používání karet vždy obezřetní. Je třeba si uvědomit, že karta je vlastně klíč k účtu každého z nás. Ke své kartě bychom se měli chovat se stejnou pozorností jako ke svým penězům, dodal Křečan.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).