Hlavní navigace

Česká spořitelna umožňuje bezpečné platby kartou na internetu

Česká spořitelna zavedla od srpna novou službu – Platby kartou na internetu (e-commerce 3D-Secure), která klientům umožňuje bezpečně platit kartou na internetu. Řešení 3D - Secure představuje celosvětově standardizovaný proces placení a akceptace karet na internetu, které je podporované kartovými asociacemi MasterCard a Visa. Zavedení nové služby nabízí Česká spořitelna obchodníkům zdarma.

Sdílet

Nejdůležitější změnou oproti současném stavu je, že údaje z platební karty se v zašifrované podobě odesílají přímou cestou do banky. Tím se odstraní možnost zneužití platební karty při transakcích na internetu, uvedla Marie Hešnaurová, ředitelka odboru obchodní politika kartového programu.

„V době, kdy pro řadu klientů je internet nejen zdrojem informací a zábavy, ale i rychlým a jednoduchým způsobem nakupování, zavádíme službu, která zajistí vysokou bezpečnost internetových transakcí. Věříme, že bezpečné platby kartou na internetu významným způsobem přispějí k většímu komfortu klientů při používání platebních karet,“ dodala Hešnaurová.

V současné době mohou klienti bezpečně nakupovat u internetových obchodníků Software602, Discovery Travel a Kosmas, s nimiž Česká spořitelna spolupracuje. Počet obchodních partnerů se bude nadále rozšiřovat.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).