Hlavní navigace

Česká spořitelna snižuje úroky u spotřebitelských úvěrů na 8,5 %

Od 16. května 2005 Česká spořitelna snížila úrokové sazby u spotřebitelských úvěrů až o 40 bodů na 8,5 % p.a. a u hotovostních úvěrů klesly sazby o 20 bodů na 9,7 % p.a. Snížením sazeb banka reaguje na pokles úrokových sazeb ČNB, ten se projevil v menší míře i na straně některých vkladů, kde ČS snížila sazby o 10 až 20 bodů.

Sdílet

V prvních čtyřech měsících letošního roku jsme zaznamenali enormní zájem o spotřebitelské úvěry. Úvěry proto klientům co nejvíce zpřístupňujeme. Kromě výhodných úrokových sazeb nabízíme i rychlé a jednoduché vyřízení úvěru. Významnou roli hraje i fakt, že Česká spořitelna má širokou pobočkovou síť, díky níž mohou klienti uzavřít spotřebitelský úvěr v 647 pobočkách po celé ČR, uvedl Tomáš Halla, ředitel odboru úvěrové obchody.

Celkový objem nových spotřebitelských úvěrů, které za první čtyři měsíce letošního roku poskytla Česká spořitelna soukromým osobám, dosáhl výše 6,7 miliardy Kč, což je meziroční nárůst o cca 72 %. Celkový počet nových úvěrů činil přes 101 tisíc a meziročně tak vzrostl o téměř 90 %.

Česká spořitelna poskytuje spotřebitelské úvěry prakticky na počkání. Pokud je žadatel o úvěr klientem České spořitelny a na jeho účet je pravidelně poukazována mzda, stačí pro vyřízení úvěru pouze občanský průkaz. U ostatních žadatelů je třeba doložit výši příjmu. Úvěr do 100 tisíc Kč lze získat při splnění podmínek banky i bez zajištění. Současně mají klienti možnost sjednat si k úvěru i pojištění pro případ nemoci, invalidity či smrti.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí ČS, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).