Hlavní navigace

Česká spořitelna snižuje úroky u hypoték a otevírá další hypoteční centra

Česká spořitelna, největší hypoteční banka na českém trhu, pokračuje v upevňování své pozice. Na říjen 2004 připravila snížení úrokové sazby u všech typů hypoték v průměru o 20 až 40 bazických bodů. Zároveň v průběhu října otevře v regionech další tři hypoteční centra, specializovaná pracoviště pro komplexní servis v oblasti pořízení a financování bydlení.

Sdílet

Očekáváme, že letos dojde ještě k dalšímu zvýšení repo sazby. Chceme proto před tím poskytnout klientům co možná nejvýhodnější podmínky pro čerpání hypotéky. Od počátku roku 2004 do konce srpna jsme poskytli soukromým osobám hypotéky v celkovém objemu 13,1 miliardy korun, to v meziročním nárůstu činí 97 procent. Celkový počet nových hypoték za toto období činil přes 10 150 a meziročně tak vzrostl o 73 procent. Česká spořitelna je tak největší hypoteční bankou v České republice co do počtu i objemu poskytnutých hypoték, uvedl Kamil Kosman, ředitel úseku financování nemovitostí a hypoték.

Pětiletá garantovaná sazba u hypoték od 1. října klesá o 40 bodů na 5,29 % p.a. Roční garantovaná sazba se snižuje na 3,49 % p.a. Roční prime rate sazba u hypoték zůstává beze změny na 2,99 % p.a. Nabídka je časově omezena do 31. října 2004.

Česká spořitelna otevře v říjnu již své desáté Hypoteční centrum – specializované pracoviště, které zajišťuje komplexní servis v oblasti pořízení a financování nemovitostí pro občany i developery. „Koncept hypotečních center je jedinečný na českém trhu a velmi dobře se osvědčil. Klient si na jednom místě vybere nemovitost, která odpovídá jeho představám o kvalitním bydlení nebo investici. Zvolí si nejvhodnější typ hypotečního úvěru pro její financování a sjedná i pojištění úvěru a nemovitosti,“ uvedl Štěpán Hampl, ředitel projektu Hypotéky. První centra vznikla v Praze 5 a Kolíně v dubnu letošního roku. Následovalo Brno, Ostrava, Liberec, Praha 2 a Praha 1. V říjnu výčet doplní Plzeň, Pardubice a České Budějovice.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).