Hlavní navigace

Česká spořitelna snižuje poplatky některých zahraničních plateb pro firmy

Česká spořitelna změnila od 1. února 2005 poplatky přeshraničního převodu pro komerční klientelu. Ten se z původního 1 % z platby, min. 200 Kč a max. 1 900 Kč, snížil na pevných 220 Kč. Snížila se cena došlých přeshraničních převodů, která proti původní sazbě 1 % z platby, min. 50 Kč a max. 950 Kč, činí nově 100 Kč.

Sdílet

Vstup České republiky do Evropské unie znamená pro banky nové výzvy. Je tomu jak v oblasti speciálních produktů tak v oblasti běžných transakcí. Na vstup České republiky do Evropské unie Česká spořitelna reagovala například programem EU business – balíčkem produktů a služeb zaměřených na podporu klientů při získávání dotací z fondů Evropské unie a financování investičních projektů. V oblasti běžných transakcí přichází nyní cenové zvýhodnění pro platby do EU, uvedl Karel Mourek, ředitel úseku Komerční centra.

Nové snížení cen se týká plateb v EUR, do výše 12 500 EUR, směrovaných do zemí Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru s poplatkovou dispozicí SHA. Jde tedy o platby, u kterých poplatky na straně plátce platí plátce a poplatky na straně příjemce hradí příjemce. U plateb navíc musí být uveden účet příjemce ve formátu IBAN (mezinárodní formát čísla účtu) s BIC (swiftová adresa) banky bez dodatečných instrukcí k platbě.

Česká spořitelna (ČS) připravila zvýhodnění i pro soukromou klientelu. Od 1. ledna 2005 rozšířila počet bezplatných položek v balíčku Komplexní program. Počet bezplatných výběrů z bankomatů ČS se v rámci balíčku zvýšil z původních 3 na 5 měsíčně, stejně jako počet bezplatných elektronických transakcí. Cena balíčku přitom zůstala beze změny. Zároveň Česká spořitelna zrušila od února 2005 některé administrativní poplatky a zvýhodnila zahraniční platební styk i pro soukromou klientelu.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).