Hlavní navigace

Česká spořitelna snižuje minimální vklad/zůstatek u vkladových účtů v EUR a USD

S platností od 1. ledna 2005 mění Česká spořitelna výši minimálního vkladu a zůstatku u vkladových účtů vedených v EUR a USD. Ten se snižuje z původních 1000 na 300 EUR/USD. Změna se týká i minimálního přívkladu, který se snižuje ze 100 na 50 EUR/USD. Novinka se vztahuje jak na stávající, tak i nově založené vkladové účty vedené v EUR/USD. Pro klienty snížení vkladu/zůstatku představuje především zlepšení podmínek pro založení a další nakládaní s prostředky na vkladovém účtu.

Sdílet

Vkladový účet slouží pro zhodnocení dočasně volných finančních prostředků. Je určen nejen pro jednorázové vklady, ale i pro pravidelné spoření. Majitelé účtů mohou vkládat finanční prostředky kdykoli v průběhu trvání vkladu hotovostně nebo převodem z jiného účtu. S finančními prostředky lze bez omezení disponovat v den splatnosti a v den následující. Mimo tyto dny lze bez sankčního poplatku vybrat až do výše 25 % z vkladu.

Pro založení vkladového účtu není třeba vlastnit sporožirový nebo běžný účet, vklady jsou ze zákona pojištěny a účet je veden bez poplatků. Klienti si mohou vybrat doby splatnosti od 7 dnů až po 2 roky.

Pokud má majitel zájem, může zmocnit další osoby k nakládání s prostředky na účtu.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).