Česká spořitelna snižuje minimální hranici pro investování do zahraničních podílových fondů ESPA

Česká spořitelna vychází vstříc drobným investorům a snižuje výši minimální investice do zahraničních podílových fondů Erste Sparinvest (ESPA) v českých korunách. Minimální vstupní investice fondů ESPA Fiducia, ESPA Český fond peněžního trhu a dalších korunových fondů ESPA, které jsou postupně přidávány do prodeje, činí od 1. srpna letošního roku 25 000 Kč a snižuje se tak na polovinu původní částky.

Sdílet

Obliba fondů z rodiny Sparinvest v posledním období rychle roste. Jen za pololetí letošního roku investovali klienti České spořitelny do těchto fondů 756 milionů korun. Snížením minimální vstupní investice chceme učinit fondy ESPA dostupnější i pro drobné investory, uvedl Radek Urban, ředitel úseku Správa aktiv České spořitelny.

K dluhopisovým fondům s nejlepší výkonností na trhu patří v současné době zejména fond Fiducia. Investice do tohoto fondu nabídla Česká spořitelna ve spolupráci se svým hlavním akcionářem Erste Bank v červenci roku 2002. V prosinci roku 2002 banka rozšířila nabídku o fond Českého peněžního trhu. Fondy jsou určeny jak institucionálním, tak i individuálním investorům, kteří preferují stabilní výnosy, bez nečekaných výkyvů.

Podílové listy fondů ESPA si mohou klienti objednávat na pobočkách České spořitelny. Vstupní poplatek u fondu ESPA Český fond peněžního trhu byl dočasně snížen na 0%.

Externí komunikace
Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna je největší bankou pro drobnou klientelu v České republice. Poskytuje služby více než pěti milionům klientů. Česká spořitelna je primárně bankou pro drobnou klientelu, bankou pro malé a střední firmy a také bankou měst a obcí. Nezastupitelnou roli hraje Česká spořitelna ve financování velkých podniků a společností. Česká spořitelna a celá její finanční skupina nabízí komplexní nabídku produktů a služeb potřebných pro naplnění všech aspektů finančního života klientů; Česká spořitelna již vydala téměř 2,5 milionu platebních karet, disponuje sítí více než 670 poboček a provozuje přes 1000 bankomatů. Na českém kapitálovém trhu patří Česká spořitelna mezi významné obchodníky s cennými papíry.

Od roku 2000 je Česká spořitelna členem nejsilnější středoevropské finanční skupiny Erste Bank. Od července 2000 do prosince 2001 prošla Česká spořitelna ambiciózní transformací, která se zaměřila na zlepšení všech klíčových součásti banky: od kvality služeb klientům, přes lidské zdroje a informační technologie, až po zavedení nového řízení úvěrových rizik. Přesto, že klíčová část transformace skončila, Česká spořitelna i nadále pokračuje v dynamických změnách tak, aby se co nejdříve změnila v banku špičkových evropských kvalit.

Česká spořitelna je držitelem ocenění MasterCard Banka roku 2002, které získala na základě hodnocení více než 300 nezávislých odborníků v soutěži pořádané společností Fincentrum. V této soutěži zvítězila také v kategorii Hypotéka roku 2002 a umístila se jako druhá v hlasování veřejnosti na pozici Nejdůvěryhodnější banka roku 2002. Česká spořitelna je majitelem certifikátu Nejlepší úvěrová instituce v České republice, kterou jí v září 2002 udělila na zasedání Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu společnost Euromoney. Banka je již třetím rokem držitelem ocenění „Nejdůvěryhodnější značka v České republice“. Toto ocenění získala opakovaně na základě výsledků mezinárodního výzkumu, který realizovala společnost Reader´s Digest na podzim roku 2000, 2001 a 2002 pod názvem European Trusted Brands v 18 evropských zemích.

Česká spořitelna byla 15. května 2003 vyhodnocena jako jeden z deseti nejlepších zaměstnavatelů v České republice. V soutěži pořádané společností Fincentrum hlasovala více než stovka odborníků – personalistů, poradců, manažerů, ekonomických novinářů i široká veřejnost.

V roce 2002 vykázala Česká spořitelna podle mezinárodních účetních standardů čistý konsolidovaný zisk ve výši 5,8 miliardy korun, je to významné nicméně očekávané meziroční zlepšení proti 1,8 miliardám v roce 2001. Ukazatel návratnosti kapitálu v roce 2002 (ROE) činil 21,4 procenta proti 7,6 procenta v roce 2001.Poměr provozních nákladů a výnosů (C/I Ratio) klesl v roce 2001 na 62,6% ze 68,6 %. Pro rok 2003 banka očekává meziroční nárůst čistého konsolidovaného zisku v intervalu 15% až 20%, ROE nad 20% na udržitelné bázi a Cost/Income Ratio mezi 60% a 62%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).