Hlavní navigace

Česká spořitelna se zapojila do projektu Nadace Charty 77

Na konci května 2005 podepsala Česká spořitelna smlouvu s Nadací Charty 77 a tím se zapojila do projektu Počítače proti bariérám. ČS věnovala 1 000 ks počítačů, které byly vyřazeny v rámci obnovy technického vybavení banky.

Sdílet

Naším cílem je pokračovat v úspěšné dlouhodobé spolupráci s vybranými projekty a pomáhat ve společnosti všude tam, kde je třeba. Právě tato skutečnost nás přivedla k partnerství v projektu, který pomůže lidem se zdravotním postižením získat větší svobodu a samostatnost. Česká spořitelna patří v České republice mezi lídry na poli společenské zodpovědnosti firem a naše dlouhodobá strategie na poli sponzoringu, charity i společensky prospěšných projektů to plně podporuje, a to i v rámci vlastní Nadace České spořitelny, řekla Jarmila Plachá, ředitelka korporátního marketingu a sponzoringu.

Nadace Charty 77 realizuje projekt Počítače proti bariérám již 7 let a jeho cílem je systémově řešit situaci lidí se zdravotním postižením, kteří jsou schopni práce na počítači. Již více než tisíc lidí z celé ČR pomocí Nadace absolvovalo rekvalifikační kurzy v práci s počítačem a mnohým se podařilo získat adekvátní zaměstnání, díky kterému vyřešili svou tíživou finanční a sociální situaci. Kromě poskytování výukových kurzů se Nadace snaží získat v rámci tohoto projektu použité počítače pro klienty, kteří z důvodu míry jejich postižení nemohou použít počítač pro práci, ale jako nezbytnou kompenzační pomůcku, jež jim umožní komunikaci se světem. Nadace také poskytuje počítače pro zdravotně postižené děti, které je potřebují ke studiu.

V současné době již začalo předávání připravených počítačů ústavům sociální péče, dětským domovům, dalším neziskovým organizacím a vzdělávacím institucím pečujícím o handicapované, jejichž obyvatelům a klientům tak bude alespoň trochu usnadněn přístup ke vzdělání.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí ČS, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).