Hlavní navigace

Česká spořitelna rozšiřuje nabídku individuálních služeb pro investory o Profilové fondy

Česká spořitelna nabízí od června čtyři nové Profilové fondy. Rozložení portfolií jednotlivých profilových fondů odpovídá potřebám a investičnímu i rizikovému apetitu jednotlivých klientů. Klient si tak může vybrat mezi Opatrným, Konzervativním, Vyváženým a Dynamickým profilovým fondem. Profilové fondy do svých portfolií nakupují podílové listy podílových fondů.

Sdílet

Správné rozdělení investice do fondu peněžního trhu, dluhopisových a akciových fondů je pro každého investora nesmírně důležité. Každý fond je svým zaměřením specifický, stejně tak jsou rozdílná očekávání investorů. Neexistuje jedna správná volba pro všechny. Optimálním řešením je rozložení investice, nebo-li diverzifikace. Navíc se klient může díky diverzifikaci podílet hned na několika investičních strategiích současně, a také kombinovat různé druhy cenných papírů (dluhopisy, akcie, nástroje peněžního trhu), řekl Petr Zapletal, generální ředitel Investiční společnosti České spořitelny.

Profilové fondy navazují na Investiční profily, které Česká spořitelna uvedla na trh koncem minulého roku. Od té doby je zakoupilo více než 6 000 klientů. Investiční profily jsou jednoduchým řešením otázek: Jak? Na jak dlouho? A kam? by vlastně klient mohl investovat. Umožňují klientovi investovat do kvalifikovaně sestaveného portfolia, podílet se na několika investičních strategiích najednou a současně tak rozkládat svoji investici.

Společnými vlastnostmi Profilových fondů a Investičních profilů je kompletní řešení investice klienta, rozložení investice do různých druhů aktiv za účelem snížení možného rizika a zvýšení výnosu, určení typu investora pomocí investičního dotazníku, možnost podílet se na více investičních příležitostech a likvidita, neboli možnost proměnit aktiva na hotové peníze (max. do 15 dnů).

Na rozdíl od Investičních profilů, kde poměr jednotlivých složek zůstává zachován a případné úpravy závisí na aktivní účasti klienta, je konstrukce Profilových fondů aktivně řízena manažerem fondu. Profilové fondy jsou proto vhodné zejména pro klienty, kteří preferují aktivně řízený management.

Další podrobnosti získají klienti na pobočkách České spořitelny a na internetu: www.csas.cz ; www.iscs.cz

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).