Hlavní navigace

Česká spořitelna poskytuje zvýhodněné podmínky klientům, kteří utrpěli škody vinou záplav

[Tisková zpráva] Česká spořitelna od dnešního dne poskytuje obyvatelům Liberecka a Ústecka, kteří utrpěli vinou záplav škody na majetku, zvýhodnění u vybraných produktů a služeb.

Sdílet

Cílem je pomoci při zmírňování škod způsobených povodněmi. Zvýhodnění se týká jak klientů z řad obyvatelstva, tak i firem a klientů z oblasti veřejného i neziskového sektoru. Poškození klienti musí doložit potvrzením z městského/o­becního úřadu, že byli postiženi povodněmi.

Pro občany

  • předčasný výběr z vkladní knížky nebo vkladového účtu

Klientům, kteří byli postiženi povodněmi, Česká spořitelna zajistí přístup k jejich prostředkům uloženým na vkladních knížkách a vkladových účtech bez poplatků za předčasný výběr. Klienti musí být majiteli vkladní knížky nebo vkladového účtu.

  • hypotéky

Česká spořitelna poskytuje šestiměsíční odklad splátek (úroků i jistiny) hypoték klientům, kteří předloží potvrzení od pojišťovny o pojistné události (povodeň), odpustí také poplatek za dodatek ke smlouvě pro výše uvedenou změnu. Banka zajistí přímou výplatu pojistného do výše 100 tis. resp. až 300 tis Kč.

  • úvěry

U hotovostních a spotřebitelských úvěrů pro fyzické osoby umožní Česká spořitelna klientům získat úvěr za nejnižší sazbu Prime Rate (hotovostní úvěr 8 %, spotřebitelský úvěr 6,25 %) a odklad splátek o 6 měsíců. 

  • příspěvek z Bonus programu

Každý klient, který je zapojen do Bonus Programu, může přispět do konce října 2010 svými věrnostními body na obnovu postižených oblastí na severu Čech. Česká spořitelna poté přispěje ze svých prostředků finanční částkou odpovídající hodnotě sesbíraných bodů. Prostředky budou následně rovnoměrně rozděleny a předány Krajskému úřadu Libereckého a Ústeckého kraje, které jejich použití dále nasměrují tam, kde jich bude nejvíce potřeba (na obnovu školských zařízení, nemocnic, veřejných komunikací apod.). Přispívat prostřednictvím Bonus Programu bude možné od konce tohoto týdne.

Pro firmy, veřejný a neziskový sekto

Česká spořitelna posoudí situaci každého postiženého klienta individuálně a je připravena jednat o optimálním řešení, například odkladu splátek na období 6 měsíců. U subjektů, které nejsou našimi klienty, zajistí zrychlené posouzení žádostí o financování.

Zvýhodněné obchodní podmínky pro klienty platí od 9. srpna 2010 do 31. října 2010. Nabídka platí pro všechny klienty České spořitelny i jiných bank, kteří utrpěli vinou povodní škody na majetku. Více informací rádi poskytneme ve všech pobočkách České spořitelny a na telefonním čísle 800 207 207.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).