Hlavní navigace

Česká spořitelna pořádá pro firmy semináře o EU integraci

Česká spořitelna pořádá semináře pro malé a střední firmy o integraci do Evropské unie (EU). Semináře probíhají ve všech šestnácti komerčních centrech ČS po celé republice a jsou vedeny zkušenými odborníky banky. Semináře pořádá banka od října tohoto roku a k dnešnímu dni jich uskutečnila více než 30. Dalších cca 30 seminářů proběhne během února a března 2004.

Sdílet

„Rozhodli jsme se pro organizaci takových seminářů, abychom firmy v dostatečném časovém předstihu připravili na vstup České republiky do EU. Cílem seminářů je seznámit účastníky s dopady evropské integrace na jejich podnikání a informovat je o možnostech financování projektů ze Strukturálních fondů EU,“ řekl Gernot Mittendorfer, člen představenstva a náměstek generálního ředitele.

Česká spořitelna se podílela již na spolufinancování předvstupních programů EU, kdy aktivně spolupracovala při financování projektů z předvstupního programu SAPARD. Česká spořitelna je tedy dobře připravena na spolufinancování projektů s využitím Strukturálních fondů EU,“ dodal Mittendorfer.

Seminářů se do konce roku zúčastnili zástupci přibližně 550 malých a středních podniků. Česká spořitelna také zorganizovala čtyři speciální semináře určené zemědělským podnikům a podnikatelům v oblasti zemědělství.

Česká spořitelna již od srpna 2003 proškolila zhruba 190 svých zaměstnanců pro poradenství v této oblasti. Banka se chystá v příštím roce rozšířit a posílit poradenský servis na svých pobočkách také pro klienty z řad měst a obcí.

Česká spořitelna se již v předstihu snaží usnadnit svým klientům vstup do EU a otevřela letos v létě Informační a analytickou kancelář EU, která se zaměřuje na pomoc klientům z řad firem, měst a obcí, ale i občanům, aby se lépe orientovali ve finančních otázkách spojených s rozšířením EU.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).