Hlavní navigace

Česká spořitelna pomáhá podnikatelům financovat projekty z fondů EU

Česká spořitelna zahájila začátkem října cyklus regionálních seminářů určených malým a středním firmám s názvem Financování projektů podporovaných z fondů EU. Tématem seminářů bude především prezentace aktuálních podnikatelských příležitostí spojených se získáním dotací ze strukturálních fondů EU a také prezentace speciálních programů České spořitelny, které podporují podnikání malých a středních firem. Podzimní sérií seminářů navazuje Česká spořitelna na tzv. EU semináře, které pořádala od března do června letošního roku.

Sdílet

Česká spořitelna na jaře uspořádala celkem 30 seminářů, které proběhly po celé ČR. Setkali jsem se s velkým zájmem ze strany firem a podnikatelů – jarního cyklu se jich zúčastnilo více než 450. Proto jsme připravili podobné semináře i na podzim. Tematicky jsme se ale spíše zaměřili na to, abychom firmám ukázali aktuální situaci v jednotlivých programech a seznámili je s prvními zkušenosti s příjmem projektů, uvedl Heinz Knotzer, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny.

Vedle odborníků z České spořitelny a její dceřiné společnosti Consulting ČS vystoupí na seminářích také zástupci agentury CzechInvest s přednáškou na téma Operační program průmysl a podnikání, krajských úřadů, kteří budou prezentovat aktuální příležitosti pro podnikatele a firmy v grantových schématech Společného regionálního operačního programu a zástupci dalších státních institucí, které zprostředkovávají dotace z fondů EU podnikatelům a firmám.

Zájemci o semináře se mohou nově registrovat nebo získat podrobnější informace o plánovaných akcích přímo na internetových stránkách (www.csas.cz/seminare), kde pro ně Česká spořitelna připravila speciální aplikaci Semináře on-line. Podnikatelé a firmy tak budou moci najít veškeré informace na jednom místě a optimálně zvolit místo i termín podle svých potřeb. Stejně jako na jaře, i podzimní semináře jsou zdarma.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).