Hlavní navigace

Česká spořitelna otevřela novou experimentální pobočku pro mladé na Univerzitě v Hradci Králové

[Tisková zpráva] Česká spořitelna dnes otevřela novou pobočku pro mladé klienty na Univerzitě v Hradci Králové. Pobočka bude zaměřena hlavně na poradenství a zvyšování finanční gramotnosti studentů, ale vedle toho bude poskytovat i standardní produkty a služby.

Sdílet

-    Novou experimentální pobočku pro mladé dnes ČS otevřela na Univerzitě v Hradci Králové

-    Pobočka bude zaměřena převážně na poradenství a zvyšování finanční gramotnosti mladých, ale bude nabízet i standardní produkty a služby

-    Vzhled pobočky, její otevírací dobu i oblečení poradců ovlivnili přímo studenti UHK

-    Česká spořitelna má k 30. září 2011 téměř 160 tisíc studentských účtů

-    Klienti si od 16. května do 30. září 2011 sjednali více než 17 tisíc nových Osobních účtů ČS Absolvent

Česká spořitelna dnes otevřela novou pobočku pro mladé klienty na Univerzitě v Hradci Králové. Pobočka bude zaměřena hlavně na poradenství a zvyšování finanční gramotnosti studentů, ale vedle toho bude poskytovat i standardní produkty a služby. Česká spořitelna tak testuje speciální pobočku zaměřenou na segment mladých klientů. Česká spořitelna má k 30. září 2011 160 tisíc studentských účtů. Pro klienty, kteří řádně nebo předčasně ukončili denní studium, připravila banka v květnu nový Osobní účet ČS Absolvent. Ten si za 5 měsíců sjednalo již více než 17 tisíc klientů.

„Vytvořili jsme unikátní pobočku, která se výrazně odlišuje nejen od všech našich 653 stávajících poboček, ale také od všech standardních poboček na českém trhu. Na její vizuální podobě se navíc podíleli přímo studenti Univerzity v Hradci Králové. Jsme moderní banka a chceme naše klienty také dostatečně vzdělávat ve světě financí, proto budeme v nové pobočce klást důraz především na zvyšování finanční gramotnosti mladých,“ uvedl Tomáš Vaníček, ředitel pobočkové sítě České spořitelny.

Design pobočky je naprosto odlišný od všech 653 stávajících poboček České spořitelny. K jeho vytvoření oslovila banka mladé architekty, z jejichž návrhů vybrali studenti univerzity jeden, který Česká spořitelna realizovala. Moderní vzhled pobočky doplňuje také sedm LCD obrazovek pro prezentace bankovních informací i prací studentů univerzity. Součástí slavnostního otevření pobočky dnes byla i anketa mezi studenty, kteří si sami zvolili, jaká bude otevírací doba pobočky, jak budou poradci oblečeni atd. V pobočce bude také výstava uměleckých děl, která se bude průběžně měnit. Díla zde budou moci vystavovat i studenti univerzity. Česká spořitelna bude v pobočce také testovat svůj nový časopis pro klienty.

Česká spořitelna se aktivně věnuje zvyšování finanční gramotnosti svých klientů i všech obyvatel České republiky. Od ledna 2010 provozuje vzdělávací webový portál pro mladé, ale i pedagogy a rodiče www.moneymanie.cz. Jeho cílem je zábavnou a interaktivní formou zvýšit znalost mladých v oblasti financí a bankovních produktů. V srpnu 2010 spustila banka vzdělávací portál s názvem Jak platit kartou, který rozšiřuje povědomí o platbách kartou na internetu, u obchodníků a ukazuje uživatelům možnosti a výhody těchto plateb. Ve spolupráci společností Česká spořitelna, Microsoft, Seznam.cz a za podpory Policie České republiky vznikl na podzim 2010 portál www.bezpecnyin­ternet.cz, který přináší užitečné informace o bezpečné práci s internetem – je rozdělen do několika sekcí tak, aby oslovil všechny uživatele internetu. Pro nejmenší pak Česká spořitelna připravila v červnu 2011 zábavně vzdělávací hru Spořínkov.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).