Hlavní navigace

Česká spořitelna otevírá informační a analytickou Kancelář pro EU

Informační a analytická Kancelář České spořitelny pro Evropskou unii (EU), která zahajuje k dnešnímu dni činnost při týmu Hlavního ekonoma České spořitelny, má napomoci klientům banky z řad firem, měst a obcí i občanů lépe se orientovat v praktických finančních otázkách integrace do Evropské unie.

Sdílet

Kancelář má za úkol sledovat makroekonomický vývoj jednotlivých členských zemí EU a unie respektive Evropské měnové unie jako celku, dále bude sledovat přípravu a schvalování jednotlivých právních norem na úrovni EU a také vývoj společných politik EU. Na základě těchto informací pak bude Kancelář ČS pro EU sestavovat jak pravidelné analýzy a doporučení klientům, tak i navrhovat řešení pro konkrétní otázky klientů banky z oblasti finančních služeb a poradenství.

Přínos kanceláře očekávám hlavně pro korporátní klientelu a malé a střední firmy. Tyto skupiny klientů se budou střetávat v integrované Evropě se zvýšenými nároky na kvalitu a s rizikem katarze zejména sektoru malých a středních podniků. Toto je jednoznačná zkušenost z předchozího procesu rozšíření. Budeme tato rizika monitorovat a hledat optimální možnosti financování, řekl šéf Kanceláře ČS pro EU Petr Zahradník.

Dalším významným klientem a adresátem informací, analýz a poradenství budou města a obce, která nyní připravují projekty, jež aspirují na různé formy podpory z EU, dodal Petr Zahradník. Základní služby kanceláře budou pro klienty České spořitelny zdarma.

Klára Gajdušková Tisková mluvčí České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).