Hlavní navigace

Česká spořitelna otevírá informační a analytickou Kancelář pro EU

Informační a analytická Kancelář České spořitelny pro Evropskou unii (EU), která zahajuje k dnešnímu dni činnost při týmu Hlavního ekonoma České spořitelny, má napomoci klientům banky z řad firem, měst a obcí i občanů lépe se orientovat v praktických finančních otázkách integrace do Evropské unie.

Kancelář má za úkol sledovat makroekonomický vývoj jednotlivých členských zemí EU a unie respektive Evropské měnové unie jako celku, dále bude sledovat přípravu a schvalování jednotlivých právních norem na úrovni EU a také vývoj společných politik EU. Na základě těchto informací pak bude Kancelář ČS pro EU sestavovat jak pravidelné analýzy a doporučení klientům, tak i navrhovat řešení pro konkrétní otázky klientů banky z oblasti finančních služeb a poradenství.

Přínos kanceláře očekávám hlavně pro korporátní klientelu a malé a střední firmy. Tyto skupiny klientů se budou střetávat v integrované Evropě se zvýšenými nároky na kvalitu a s rizikem katarze zejména sektoru malých a středních podniků. Toto je jednoznačná zkušenost z předchozího procesu rozšíření. Budeme tato rizika monitorovat a hledat optimální možnosti financování, řekl šéf Kanceláře ČS pro EU Petr Zahradník.

Dalším významným klientem a adresátem informací, analýz a poradenství budou města a obce, která nyní připravují projekty, jež aspirují na různé formy podpory z EU, dodal Petr Zahradník. Základní služby kanceláře budou pro klienty České spořitelny zdarma.

Klára Gajdušková Tisková mluvčí České spořitelny, a.s.