Hlavní navigace

Česká spořitelna opět snižuje úroky hypoték, nyní až o 50 bodů

Od 11. července 2005 snižuje Česká spořitelna úrokové sazby svých hypoték, a to v průměru o 30 až 50 bodů. Od pondělí tak klesá nejčastější pětiletá garantovaná sazba na 3,89 % a tříletá garantovaná sazba na 3,39 %, roční garantovaná fixace zůstává beze změny ve výši 2,79 %. Jde o prodloužení akce „nové bydlení na léto“. Nabídka není prozatím časově omezena.

Sdílet

Reagujeme na příznivý vývoj úrokových sazeb na mezibankovním trhu. Podmínky hypoték jsou nyní skutečně historicky nejvýhodnější, proto je teď opravdu vhodná doba pro pořízení bydlení. Nadále vidíme velký prostor pro hypoteční úvěrování – podíl hypoték na HDP v České republice je zhruba osmkrát nižší, než je průměr Evropské unie. Naproti tomu naše dynamika růstu je přibližně šestkrát vyšší, než je průměr EU, uvedl Kamil Kosman, ředitel úseku financování nemovitostí a hypoték ČS.

Klientům splňujícím podmínky poskytnutí tzv. novomanželské půjčky od Státního fondu rozvoje bydlení doporučujeme požádat o 300 000 Kč, které jim poslouží jako vlastní vklad do kombinovaného financování bydlení s hypotékou. Pro tyto klienty Česká spořitelna nabízí od 10. června 2005 úrokově zvýhodněnou novomanželskou hypotéku, dodal Kamil Kosman.

Česká spořitelna je největší hypoteční bankou v České republice. Za 1. pololetí letošního roku poskytla fyzickým osobám 7 750 hypoték v objemu 10 708 milionů Kč. Po přechodném útlumu v 1.čtvrtletí letošního roku zájem o hypotéky ve 2.čtvrtletí 2005 gradoval a červen byl nejúspěšnější v historii hypotečního úvěrování v ČS – banka poskytla hypotéky v objemu 2,73 mld. Kč, zatímco v červnu minulého roku to bylo 2,14 mld. Kč, což představuje nárůst o 27,6 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).