Hlavní navigace

Česká spořitelna nabízí hypotéku na pořízení družstevního bytu, vybavení domácnosti i koupi automobilu

Od 17. května letošního roku Česká spořitelna rozšiřuje svoji nabídku úvěrů o spotřebitelský úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Klienti si mohou sjednat tento úvěr jako účelový s garantovanou úrokovou sazbou 6,8 procenta, tak i neúčelový s garantovaným úrokem 7,9 procenta. Minimální výše úvěru činí 150 tisíc korun a maximální výše úvěru je omezena pouze bonitou klienta a bankou akceptovanou hodnotou zastavované nemovitosti. Splatnost úvěru je až 15 let.

Sdílet

Změny v legislativě nám nyní umožňují nabídnout to, po čem je ze strany klientů již delší dobu velká poptávka. Zatímco dosud byly hypotéky určeny pouze na financování nemovitosti, v současné době mohou klienti použít hypotéku prakticky na cokoli, např. na vybavení domácnosti či koupi automobilu. Velký zájem je zejména o pořízení družstevních bytů, uvedl Tomáš Halla, ředitel odboru úvěrové obchody.

spotřebitelský úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti mohou požádat občané v kterékoli pobočce České spořitelny bez ohledu na to, zda mají u ČS účet či nikoli.

Česká spořitelna nabízí rovněž klasické spotřebitelské úvěry včetně hotovostních, u nichž klienti nemusí uvádět účel použití úvěru. Sjednání spotřebitelského úvěru je velmi rychlé – lze jej vyřídit prakticky na počkání, případně do druhého dne. Až do výše 100 tisíc korun mohou klienti získat úvěr i bez zajištění. Průměrná hodnota spotřebitelského úvěru činí nyní 70 tisíc korun a průměrná doba splatnosti je čtyři roky.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).