Hlavní navigace

Česká spořitelna zahájila vydávání mezinárodní služební karty MasterCard Business

Zahájení vydávání první korporátní karty se značkou MasterCard Českou spořitelnou je součástí vysoké dynamiky růstu tohoto segmentu platebních karet na trhu v České republice.

Sdílet

Česká spořitelna – člen nadnárodní finanční skupiny ERSTE – zahájila vydávání nové korporátní platební karty MasterCard Business. Ta je primárně určena pro segment malých a středních podnikatelů, svobodná povolání, zaměstnance firem a instituce státní správy a místní samosprávy. Zahájení vydávání karty MasterCard Business Českou spořitelnou přímo navazuje na trend vysokého tempa růstu v tomto segmentu platebních karet, kdy se v České republice jejich počet jenom za prvních šest měsíců letošního roku zvýšil o více než 42 %, zatímco celoevropský průměrný přírůstek činil 6 %. Český trh koporátních karet se značkami MasterCard tak roste výrazně rychleji než trhy v sousedních zemích středoevropského regionu, kdy například Slovensko či Polsko zaznamenaly za první pololetí roku 2005 nárůst počtu korporátních karet se značkami MasterCard o 8,5 %; respektive o 25 %.

Zahájením vydávání platební karty MasterCard Business vstupuje Česká spořitelna na český trh se služební kartou pod značkou, kterou v rámci celého kontinentu dnes vlastní téměř již 3,7 milionů držitelů. Česká spořitelna hodlá kartu MasterCard Business nabídnout primárně segmentu malých a středních podnikatelů, kteří díky ní získají za velmi nízký roční poplatek univerzální mezinárodní platební produkt použitelný jak pro ně samotné tak i pro jejich zaměstnance. O vydání platební karty MasterCard Business je přitom možné požádat ihned při založení podnikatelského účtu; klient může získat doplňková pojištění, a to jak cestovní tak i pojištění proti zneužití karty. Česká spořitelna navíc klientovi po přijetí a schválení žádosti garantuje vydání platební karty MasterCard Business do 6 pracovních dnů.

Mezi další výhody, které nabízí nová služební platební karta České spořitelny, MasterCard Business, patří například:

  • bezhotovostní platby na označených místech přijímajících karty MasterCard po celém světě;
  • rezervace a platby za zboží a služby bez fyzického předložení karty (MO/TO) a platby u internetových obchodníků;
  • výběr hotovosti z bankomatů označených logem MasterCard po celém světě a výplata hotovosti v bankách a směnárnách;
  • možnost dobíjení předplaceného mobilního telefonu v síti Eurotel a Oskar ve všech (1070) bankomatech České spořitelny;
  • možnost blokace karty 24 hodin denně, banka přebírá odpovědnost za veškeré transakce od okamžiku blokace karty;
  • majitel účtu má možnost vydání karty pro své zaměstnance;
  • možnost vydání více karet k jednomu účtu;
  • možnost expresního vydání karty;
  • změna transakčních limitů karty;
  • zdarma volitelné zasílání přehledu transakcí realizovaných kartami v zahraničí.

V rámci pilotního projektu doposud Česká spořitelna vydala několik stovek těchto platebních karet. Masové vydávání karet MasterCard Business pak Česká spořitelna zahájila v měsíci říjnu s tím, že v období do konce letošního roku počítá s realizací několika akvizičních kampaní – mimo jiné přímého oslovení přibližně 30 000 potenciálních korporátních klientů.

Trh korporátních platebních karet roste v České republice nejrychleji

Uvedení nové korporátní platební karty České spořitelny na trh se přesně odpovídá výraznému růstovému trendu, který tento segment karet nyní zaznamenává v České republice. Je to především díky výrazné marketingové podpoře a zájmu korporátních klientů, kteří stále více zjišťují výhody používání korporátních karet pro lepší finanční management společností. Česká republika tak za první pololetí letošního roku zaznamenala zcela bezprecedentní nárůst počtu vydaných korporátních platebních karet MasterCard – a to ve výši 42 % až na celkový počet 40 505 karet. Ještě na počátku letošního roku přitom jejich počet činil 28 507 a v předchozích třech letech se míra jejich růstu pohybovala spíše v rovině jednotek procent.

Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku, Polsko a Slovensko k tomu poznamenává: Počet korporátních karet MasterCard vydaných v České republice, Polsku a na Slovensku dosahuje celkem přibližně 137 tisíc. České republice v tomto počtu patří téměř třetina všech vydaných karet s tím, že Česká republika se zároveň těší absolutně největší míře využívání korporátních karet MasterCard. Například za první pololetí letošního roku jejich držitelé v ČR utratili na jednu vydanou služební kartu průměrně 121 tisíc Kč. To je více než v Polsku i na Slovensku a je to současně další důkaz, že korporátní platební karty MasterCard se staly využívanou součástí každodenního života českých firem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).