Hlavní navigace

Česká spořitelna má účty v evropském formátu

Přečíslování téměř pěti milionů účtů České spořitelny bylo úspěšné, definitivním potvrzením je hladké zaúčtování plateb z pondělí 5. dubna 2004, které se poprvé uskutečnilo v novém formátu čísel účtů.

Sdílet

Přečíslování proběhlo ve dnech 3. a 4. dubna 2004. Celá operace, která si vyžádala náklady ve výši cca 113 milionů korun, proběhla bez jakýchkoli problémů a po prvním dni běžného provozu celé pobočkové sítě je systém plně funkční. Nová čísla účtů jsou v souladu s pravidly Evropské unie a klienti je mohou používat od 5. dubna 2004.

Nové číslo účtu klienti zjistí na výpise z účtu, který obdrží v nejbližších dnech a v průběhu dubna také dostanou nový lístek s bankovním spojením. Kvůli přečíslování tedy nemusí navštěvovat pobočku. Česká spořitelna bude ještě po dobu pěti let zpracovávat veškeré platby, i když budou uvedeny se starým číslem účtu.

Česká spořitelna přistoupila ke změně čísel účtů proto, aby zjednodušila klientům platební styk a zároveň aby nová čísla účtů byla plně kompatibilní se standardy EU pro oblast zahraničního platebního styku. Nová čísla účtů již neobsahují specifický symbol a klienti tak již nebudou mít potíže s vyplňováním formulářů, které nejsou na specifické symboly připraveny.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).