Hlavní navigace

Česká spořitelna má až do konce léta prodej cizí měny za nulový poplatek

Česká spořitelna nabízí od června 2004 až do konce září prodej cizí měny v hotovosti za české koruny zcela zdarma. Bezplatný prodej hotovosti v cizí měně se týká všech běžných evropských měn včetně chorvatské měny (HRK) a samozřejmě amerických dolarů.

Sdílet

Zvýhodněná nabídka je načasována na období letních dovolených, kdy řada klientů nakupuje cizí měnu a vydává se na zahraniční cesty. Z uplynulých let registrujeme velký zájem především o euro, americké dolary a také o chorvatskou měnu v souvislosti se značným počtem lidí, kteří cestují na dovolenou do Chorvatska, uvedl Martin Matras, ředitel odboru peněžní oběh a trezorové hospodářství.

Prázdninová nabídka České spořitelny dále zahrnuje i spotřebitelský úvěr určený na úhradu dovolené s garantovanou úrokovou sazbou 8,9 procenta a možností odkladu první splátky až o čtyři měsíce. Sjednání spotřebitelského úvěru je rychlé – lze jej vyřídit prakticky na počkání, případně do druhého dne. Až do výše 100 tisíc korun mohou klienti získat úvěr i bez zajištění. Splatnost úvěru je až 10 let, přičemž úvěr lze kdykoli doplatit či složit mimořádnou splátku.

Součástí letní nabídky České spořitelny jsou i debetní platební karty Visa Classic Partner a MasterCard Standard Partner, které ČS vydává nyní až do 31. srpna 2004 na jeden rok zdarma. Všechny typy mezinárodních debetních karet mohou klienti použít pro výběr hotovosti ve všech bankomatech skupiny Erste Bank v zahraničí za zvýhodněný poplatek ve výši 25 Kč + 0,5 % z vybírané částky. V Rakousku, na Slovensku, v Chorvatsku a Maďarsku disponuje skupina Erste Bank celkem 2 400 bankomaty.

Do konce září rovněž Česká spořitelna nabízí sjednání kvalitního cestovního pojištění Kolumbus s výraznou 20% slevou. Kolumbus je komplexní pojištění pro cesty v tuzemsku i zahraničí a obsahuje pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb. Maximální doba pojištění je 366 dní.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).