Hlavní navigace

Česká spořitelna je opět generálním partnerem festivalu Khamoro

Již počtvrté se Česká spořitelna stala generálním partnerem Světového romského festivalu Khamoro, který patří k nejprestižnějším romským projektům na místní i mezinárodní úrovni. Sedmý ročník tohoto festivalu se uskuteční v Praze od 23. do 28. května 2005.

Sdílet

Rok co rok festival poutá větší zájem nejen u nás, ale prostřednictvím médií i v řadě evropských zemích. Jsme velmi rádi, že můžeme na tomto jedinečném festivalu spolupracovat i letos a přivítat tak romské umělce z celého světa, uvedl ředitel odboru sponzoringu České spořitelny Karel Machytka.

Od svého vzniku v roce 1999 se tento týdenní svátek Romů a jejich kultury stal součástí pražského kulturního života. Návštěvníkům nabízí pestrou přehlídku toho nejlepšího z tradiční a jazzové romské hudby z celého světa v klubech Roxy a Reduta, odborné semináře, vernisáže výstavy obrazů, přednášky o historii Romů, filmové projekce atp.

I letos se centrum Prahy roztančí rytmy živé romské hudby při slavnostním defilé účinkujících skupin z České republiky, Indie, Finska, Rakouska, Bulharska, Ukrajiny, Polska, Brazílie, Slovenské republiky, Nizozemí, Maďarska, Francie, Velké Británie, Belgie, Ruska a Makedonie. Festival zahrnuje 19 programů, které budou ukončeny galakoncertem tradiční romské hudby ve velkém sále Lucerny.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí ČS, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).