Hlavní navigace

Česká spořitelna je i nadále generálním partnerem festivalu Pražské jaro

[Tisková zpráva] Česká spořitelna bude generálním partnerem letošního i dvou následujících ročníků festivalu Pražské jaro.

Sdílet

-    Česká spořitelna bude generálním partnerem letošního 66. ročníku festivalu Pražské jaro i dvou následujících ročníků

-    Generálním partnerem festivalu je nepřetržitě již od roku 2001

-    Česká spořitelna podporuje řadu projektů z oblasti kultury, sportu, vzdělání, vědy a veřejných a sociálních záležitostí

Česká spořitelna bude generálním partnerem letošního i dvou následujících ročníků festivalu Pražské jaro.

Součástí Pražského jara je každoročně konaná Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro, ve které se utkávají mladí virtuosové do třiceti let ve hře na různé hudební nástroje. Banka je generálním partnerem festivalu i Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro nepřetržitě již od roku 2001. Festival se uskuteční od 12. května do 4. června 2011. Vstupenky na koncerty je možné zakoupit v předprodeji již od 13. prosince 2010.

„Sponzorování kultury, sportu i dalších projektů bereme jako součást odpovědnosti vůči společnosti, v níž podnikáme. Pražské jaro je pro nás stěžejním projektem v oblasti sponzoringu kultury a jeho podpora se pro nás stala tradicí,“ uvedl Tomáš Kolář, ředitel odboru korporátní marketing a sponzoring České spořitelny. "Hudba je pro nás jednou z klíčových oblastí a dlouhodobá spolupráce s festivalem, který má téměř sedmdesátiletou historii, je pro nás navíc také nesmírnou ctí,“ dodal Tomáš Kolář.

Festival Pražské jaro začíná každoročně 12. května, tedy v den výročí úmrtí Bedřicha Smetany. Letošní ročník zahájí Symfonický orchestr Pražské konzervatoře pod vedením dirigenta Jiřího Bělohlávka. Festival jako již tradičně představí některé významné hudební osobnosti a soubory. Tentokrát to bude např. Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK pod taktovkou dirigenta Paula Watkinse, který na housle doprovodí Marianna Vasiljeva, San Francisco Symphony pod vedením dirigenta Michaela Tilsona Thomase, New York Philharmonic pod taktovkou Alana Gilberta, Mladá generace pěvců Národního divadla s dirigentem Tomášem Netopilem, klavírní trio Guarneri Trio Pratur, dirigent a houslista Robert McDuffie a Pražská komorní filharmonie, houslisté Julian Rachlin, Christian Tetzlaff, Lisa Batiashvili a mnoho dalších umělců. Festival uzavře Berliner Philharmoniker, který povede dirigent Sir Simon Rattle.

Česká spořitelna vedle festivalu Pražské jaro dlouhodobě podporuje i další festivaly vážné hudby, např. Mezinárodní hudební festival Český Krumlov či Smetanovu Litomyšl a v letošním roce také koncert Cecilie Bartoli, který se uskuteční 9. června 2011. Banka podporuje také řadu dalších projektů z oblasti kultury, sportu, vzdělání a vědy či z oblasti veřejných a sociálních záležitostí. Sponzoruje například festivaly Colours of Ostrava či Hrady CZ, Dny designu v Praze Designblok, Českou fotbalovou reprezentaci, Český atletický svaz, seriál závodů na horských kolech Kolo pro život, Českou katolickou charitu, Nadaci Via, Nadaci Partnerství, Nadační fond Mamma, soutěže pro žáky základních a středních škol Eurorebus nebo Středoškolskou odbornou činnost a další.

Další informace o mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro jsou k dispozici na www.festival.cz.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).