Hlavní navigace

Česká spořitelna je generální a finanční partner Univerzity Hradec Králové

Česká spořitelna zahájila od 1. ledna 2008 spolupráci s Univerzitou Hradec Králové (UHK). Zvítězila ve výběrovém řízení na strategického finančního partnera UHK v letech 2008-2012. V následujících pěti letech tak bude exkluzivně zajišťovat veškeré bankovní služby jako jsou platební styk, zhodnocování finančních prostředků, financování apod. Česká spořitelna podepsala s UHK také rámcovou sponzorskou smlouvu, na základě které se stala generálním partnerem univerzity.

Sdílet

„Prostřednictvím našeho generálního a finančního partnerství Univerzity Hradec Králové budeme pokračovat v naší široké podpoře vzdělávání, které tvoří v rámci sponzoringových aktivit ČS jednu z prioritních oblastí,“ řekl Gernot Mittendorfer, generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny. „Těšíme se na spolupráci s Univerzitou Hradec Králové a věříme, že přinese oboustrannou spokojenost,“ dodal Gernot Mittendorfer.

„Na spolupráci Univerzity Hradec Králové s Českou spořitelnou se velmi těším a jsem přesvědčena, že bude obohacující,“ uvedla rektorka Univerzity Hradec Králové Jaroslava Mikulecká a dodala: „Tato spolupráce nespočívá jen v získání finančních prostředků pro univerzitu, jejichž výraznou část hodláme zapojit do finanční podpory vědeckého výkonu začínajících akademických pracovníků, ale také například nabízí možnost předávání zkušeností osobností z managementu České spořitelny našim studentům,“ dodala Jaroslava Mikulecká.

Univerzita Hradec Králové patří mezi mladé univerzity, jejichž vznik umožnily společenské změny po roce 1989. V současnosti tvoří svazek univerzity tři fakulty – pedagogická, informatiky a managementu a filozofická, kterou navštěvuje téměř osm tisíc studentů. V tvůrčích aktivitách se univerzita v mezinárodním měřítku úspěšně profiluje zejména v oblasti historických věd, politologie, znalostního managementu, e-learningu a didaktik přírodních věd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).