Hlavní navigace

Česká spořitelna dokončila instalaci transakčních bankomatů

Česká spořitelna dnes dokončila instalaci transakčního softwaru do svých bankomatů. Instalace probíhala od prosince 2004 v několika etapách. Česká spořitelna má nyní po celé České republice celkem 367 bankomatů, jejichž prostřednictvím je mimo jiné možné zadávat příkazy k úhradě nebo zaplatit pojistné společnosti Kooperativa. Transakčním softwarem je vybavena 1/3 bankomatů České spořitelny.

Sdílet

Transakční bankomaty jsou další pohodlnou cestou k zadávání příkazů k úhradě včetně placení složenek, se kterými ještě stále řada občanů chodí na poštu. Zhruba 75 % z celkového počtu 367 transakčních bankomatů je umístěno v pobočkách České spořitelny a přístupno 24 hodin denně. Zbytek je umístěn například v nemocnicích, na úřadech a v malé míře i v obchodních domech a podobně, řekl Martin Škopek, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny.

„Vedle placení jednorázových příkazů a pojistného do pojišťovny Kooperativy uvažujeme do budoucna také o možnosti spolupráce s telekomunikačními či elektrárenskými a plynárenskými společnostmi. O rozšíření této funkčnosti a o rozšíření transakčního softwaru v dalších našich bankomatech rozhodneme podle ohlasu klientů,“ dodal Škopek.

Doba zpracování platebního příkazu v transakčním bankomatu je stejná jako u přímého bankovnictví, tzn., že pokud klient příkaz zadá do 20. hodiny, je příkaz ještě týž den zpracován. Transakční bankomaty jsou označeny speciální samolepkou a na „uvítací“ obrazovce bankomatu je uvedeno, že tento bankomat lze využít i pro platební transakce. Délka vlastní operace zadání platebního příkazu přes bankomat zabere zhruba 1 minutu, což je srovnatelné s délkou transakce při vydání hotovosti.

Bankomaty České spořitelny se stávají multifunkčními: kromě výběru hotovosti v nich lze zjistit zůstatek na sporožirovém účtu v České spořitelně, dobít kupon do mobilních telefonů operátorů Oskar a Eurotel, zjistit stav bodového konta Bonus programu,na které klienti sbírají body za placení kartou, a nyní je nově možné realizovat i příkaz k úhradě. Transakční bankomaty jsou určeny pro transakce ze sporožirových účtů prováděné debetní kartou. Poplatek činí 5 Kč za transakci.

V současnosti provozuje Česká spořitelna siť více než 1 080 bankomatů a 650 poboček rozmístěných po celé republice. Ke konci září 2004 vydala banka přes 2,7 milionů platebních karet.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny, a.s. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).