Hlavní navigace

Česká pošta má první konkurenci v oblasti mezinárodních zásilek

První konkurenční službu České poště přináší na tuzemský trh pod názvem MAILFAST společnost TNT Express Česká republika. I když je TNT Express limitována poštovní výhradou, v oblasti mezinárodní pošty nyní nabízí pod názvem MAILFAST služby, které jsou levnější a zároveň jednodušší a pohodlnější.

Sdílet

„Pošta v každé firmě – to je hlavní myšlenka Mailfastu, služby s kterou nyní přicházíme na český trh. Třídění pošty, lepení známek, zjišťování hmotnosti, odvoz na poštovní přepážku, vyřizování formalit a vyplňování dokumentů, to vše je díky Mailfastu minulostí“, říká Ing. Petr Chvátal, generální ředitel TNT Express v České republice. Jinými slovy – poštovní pobočka v každé firmě. TNT Express prostřednictvím Mailfastu nabízí službu vyzvednutí, frankování a doručení, to vše za pomocí Mobilní poštovní schránky, kterou pravidelně vybírá kurýr TNT Express.

Mailfast nabízí i tzv. odpovědní zásilky, zřízení p. o. boxu v zahraničí nebo využití zahraničních poštovních operátorů. V některých zemích je k dispozici databáze adres nebo služby neadresného mailigu. Systém MAILFAST pracuje i s neexpresními balíky až do hmotnosti 20 kg.

Cílovou skupinou je veškerá korporátní klientela s větším objemem pošty do zahraničí, což mohou být například nakladatelství, vydavatelství, tiskárny, banky, cestovní kanceláře, kongresová centra, vědecké instituce, exportní firmy atd. „Mailfast je zajímavý i pro společnosti, které v průběhu roku nemívají velký objem pošty do zahraničí, ale mohou se s tímto problémem potkat před Vánoci, kdy se rozesílají přání, kalendáře a drobné dárky obchodním partnerům“, dodává Ing. Petr Chvátal, generální ředitel TNT Express v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).