Hlavní navigace

Česká pojišťovna začíná vyplácet vánoční škody, tentokrát stoupl počet požárů

Po uplynulých Vánočních svátcích oznámilo více než 900 lidí operátorům České pojišťovny poškozený nebo ukradený majetek či zranění za více než 10 milionů korun.

Sdílet

Stejně jako v posledních čtyřech letech byl i tentokrát nejkritičtější druhý svátek Vánoční, kdy se klientům ČP stalo 168 případů. Na rozdíl od minulých let mezi nimi bylo více požárů (38). Na Štědrý den například hořelo v Blansku, České Lípě, Ostravě, Náchodě a Karlových Varech.

Zvýšil se také počet dopravních nehod, kterých po Vánocích České pojišťovně oznámili motoristé 311 (vloni jich bylo 279). Nejvíce karambolů se stalo v Praze (45), v jižních Čechách (41) a na severní Moravě (35), nejméně na Vysočině (9).

ČP eviduje z posledních dnů více nehod, při kterých byl jejich viník pod vlivem alkoholu. Z jeho povinného ručení zaplatí škodu všem, kterým se stala jakákoliv újma na majetku i zdraví, ale v souladu se smluvním ujednáním pak bude tuto částku po viníkovi požadovat zpět. Kvůli alkoholu za volantem tak na poslední dny roku zřejmě několik řidičů hodně dlouho nezapomene. Zatímco náraz často přežili bez zranění, krvácet jim nyní zřejmě bude jejich peněženka… Naopak ti, kteří havarovali a přitom nic nenadýchali a mají povinné ručení u ČP, se ničeho podobného obávat nemusejí. ČP za ně škodu ostatním zaplatí a už po nich nic chtít nebude.

Z hlediska počtu úrazů bývají Vánoční svátky podprůměrné. Zatímco denně lidé oznamují ČP kolem 800 událostí, v uplynulých letech šlo v průměru o necelou tisícovku za celé Vánoce. Nejčastěji klienti České pojišťovny navštěvují lékaře s řeznými a tržnými ranami a zlomeninami všeho druhu. Místo na dárky rovněž mnozí z nich každoročně vzpomínají na otřes mozku, přetrženou Achillovou šlachou a zlomeniny krčku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).