Hlavní navigace

Česká pojišťovna začíná jako první v zemi zajišťovat povinnou registraci vozidel na dopravním inspektorátu

[Tisková zpráva] Česká pojišťovna jako první v zemi zahájila na šesti místech republiky pilotní provoz nové služby, která motoristům usnadní jeden z nejnepříjemnějších úkonů spojených s prodejem či koupí vozidla.

Tím je změna registrace vozidla na příslušném dopravním inspektorátu. Při sjednání povinného ručení či havarijního pojištění mohou získat i registraci vozidla na dopravním inspektorátu. Tuto výhodu získávají motoristé ze tří míst na Zlínsku, jednoho na Karlovarsku a v Moravskoslezském kraji a také z Mladé Boleslavi a Domažlic.

Jde o záležitost, která je nepopulární, leč nutná a může být i administrativně a časově náročná, ať už má motorista inspektorát v místě svého bydliště, ale obzvlášť když se musí do jeho sídla dopravit mnohdy desítky kilometrů, uvedl při spuštění nové služby Lukáš Podmanický, ředitel odboru prodeje pojištění motorových vozidel České pojišťovny. Z výsledků průzkumu, který jsme u našich klientů provedli, vyplynulo, že o tuto zajímavou službu, jež zatím neposkytuje žádná pojišťovna na českém trhu, mají velký zájem, dodal Podmanický.

V těchto dnech najde téměř 40 tisíc obyvatel vytipovaných měst a obcí ve svých poštovních schránkách letáky s podrobnějšími informacemi. V první fázi je to sedm lokalit – Mladá Boleslav, Domažlice, na Zlínsku to jsou Luhačovice, Valašské Klobouky a Horní Lideč, na Karlovarsku Ostrov a jako poslední Bílovec v Moravskoslezském kraji. Obchodní místa ČP v těchto místech budou viditelně označena letáky a polepy, podrobnější informace najdou klienti také na příslušných dopravních inspektorátech.

Do jednotlivých spádových oblastí samozřejmě může přijít kdokoliv a odkudkoliv, nejen například obyvatelé Mladé Boleslavi nebo Luhačovic. Registraci na dopravním inspektorátu jsme schopni majitelům vozidel zajistit ve spolupráci s externí firmou. Stačí jediné, uzavřít  smlouvu o pojištění motorového vozidla a klient bude zcela bez starostí, pouze poskytne potřebné dokumenty, vysvětluje Lukáš Podmanický. Standardní cena této služby se na trhu pohybuje podle regionu od 1000 do 1400 Kč.