Hlavní navigace

Česká pojišťovna se postará o všechny účastníky dopravní nehody

(Praha, 28. srpna 2006) Česká pojišťovna zahájila před posledním prázdninovým víkendem, který je pravidelně charakteristický zvýšeným provozem na silnicích i počtem dopravních nehod, novou službu – asistenční služby pro všechny účastníky dopravní nehody. Jde o službu, která na českém trhu zatím není běžná.

Sdílet

Od poloviny srpna spustila Česká pojišťovna nový projekt a nabízí komplexní likvidační servis pro poškozené, jimž klienti ČP při dopravní nehodě způsobí škodu. Z jejich povinného ručení se pak hradí veškeré platby poškozenému nejen za opravu zničeného vozidla a jiné náklady, ale i další služby s tím spojené, mimo jiné i odtah nepojízdného vozidla. Mnozí klienti a zejména jejich „oběti“ ani nevědí, jakých služeb mohou využít a hlavně, že na ně mají v rámci pojištění motorových vozidel nárok.

„Jestliže je viník nehody naším klientem, pak by měl poškozený zavolat asistenční službu ČP Asistent, která poskytuje své služby 24 hodin denně, sedm dní v týdnů. Ta mu vůz nejen odtáhne, ale dopraví jej do smluvního servisu, s nímž už si celou likvidaci, včetně prohlídky mobilním technikem a vystavení krycího dopisu, vyřídí pojišťovna sama. Poškozený nemusí mít v ruce žádné vlastní finanční prostředky a navíc veškeré úkony spojené s likvidací jeho škody se významně zrychlí,“ vysvětluje ředitel odboru spolupráce s dodavateli České pojišťovny Filip Saidl.

V zahraničí je tento postup zcela běžný a léty zavedený. O tom, že asistenční služby pro poškozené začínají fungovat také v Čechách, se mohl přesvědčit i turista z Dánska, do něhož minulý týden na dálnici D5 před Rozvadovem narazil majitel vozu pojištěného u České pojišťovny. Poškozený Dán měl nepojízdné jak auto, tak karavan, a to ve chvíli, kdy měl před sebou ještě druhou polovinu dovolené a v plánu cestovat po střední Evropě. ČP Asistent mu na lince +420 224 557 004 zajistila ubytování a pronájem osobního vozidla, takže den poté mohl pokračoval ve své plánované cestě. Nepojízdné vozidlo i s karavanem zůstalo zmíněný týden uskladněno v Čechách a poté je odtahová služba převezla do Dánska, odkud zpátky do republiky přivezla zapůjčený automobil.

Zavoláním asistenční služby spojené s konkrétním pojištěním vozu a pojišťovnou se tak motoristé vyhnou i případným problémům s neprofesionálními a předraženými „asistenčními a odtahovými“ firmami, jejichž zásahy se v poslední době na našich silnicích množí.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 36 procent. Má základní kapitál 4 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 250 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost PPF Group N. V.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).