Hlavní navigace

Česká pojišťovna podpořila vývoj aplikace pro horskou službu

[Tisková zpráva] Na prahu letošní zimní sezony přichází Horská služba ČR s originální mobilní aplikací pro chytré telefony. Její vznik umožnila Česká pojišťovna, která má s vývojem a provozem podobných aplikací bohaté zkušenosti a na tomto poli získala v letošním roce i řadu ocenění.

Sdílet

Aplikace s výstižným názvem „Horská služba“ pomůže návštěvníkům českých hor v případě nouze, uživatelům ale nabízí i celou řadu dalších užitečných funkcí.

Aktivní dovolená v tuzemských zimních střediscích přináší turistům řadu sportovních zážitků. Bohužel však ne všechny končí šťastně. Potvrzují to statistiky České pojišťovny, která během loňské zimní sezony, tj. v období od listopadu 2010 do letošního dubna, registrovala přes 60 tisíc úrazů. Celá pětina z nich pak přímo souvisela se zimními sporty. Nejexponovanější skupinou jsou z hlediska úrazovosti mladí lidé kolem 18 let věku, kteří se většinou zraní při lyžování nebo snowboardingu. Ve statistikách zimních úrazů se nejčastěji objevují chirurgicky ošetřené rány a dále pak nejrůznější zlomeniny a podvrtnutí či vymknutí horních i dolních končetin.

„Chceme pomáhat lidem v klíčových okamžicích jejich života, ať už se jedná o nečekanou drobnost nebo řešení závažné životní situace. Pomoc druhému je základním pilířem a podstatou pojišťovnictví. Naše spolupráce s Horskou službou posouvá téma pomoci za hranice toho, co bývá v našem oboru obvyklé, a představuje další krok k naplnění nového sloganu České pojišťovny: Pomáháme vám jít dál,“ říká Hana Kovářová, vrchní ředitelka Úseku marketingu ČP.

„Chytré telefony a jejich aplikace jsou dnes stále populárnější. Jsem proto velmi rád, že díky podpoře České pojišťovny můžeme nyní nabídnout vlastní mobilní řešení. Jsem přesvědčen, že pro milovníky českých hor bude naše nová služba mimořádně užitečná,“ říká Jiří Brožek, náčelník Horské služby ČR.

Úrazy na sjezdovkách i při horské turistice, stejně jako podcenění počasí či ztráta orientace v terénu představují typické okamžiky, při nichž zasahuje Horská služba ČR. Právě v těchto momentech nyní výrazně pomůže nová aplikace, která je určena pro chytré mobilní telefony s operačním systémem iOS (Apple) a Android. Uživatelům bude od konce příštího týdne k dispozici zcela zdarma na App Store a Android Marketu.

Rychlé přivolání pomoci s lokalizací volajícího

Zásadní funkcí aplikace je rychlé a snadné přivolání pomoci nejbližší hlídky Horské služby v případě nouze. Tato funkce navíc není závislá na dostupnosti datového signálu, ale pracuje s lokalizací pomocí GPS. Aplikace dokáže rovněž odeslat Horské službě nouzovou SMS zprávu s přesnou polohou uživatele telefonu.

Informace o horských střediscích a stanicích Horské služby

Mobilní „Horská služba“ pomůže také vyhledat lyžařská střediska, poskytne základní aktuální informace o sněhových podmínkách, lavinovém nebezpečí a počasí na daném místě. Podle aktuální polohy uživatele umí také najít nejbližší stanici Horské služby a zobrazit její telefonní číslo a dobu provozu.

Další možnosti využití aplikace

Součástí aplikace jsou čtyři informační oblasti – desatero Horské služby, návod, jak poskytnout první pomoc, pravidla jízdy na sjezdovkách a instrukce, jak předcházet nebezpečí v lavinových oblastech. Jejím prostřednictvím si lze rychle a jednoduše sjednat také úrazové pojištění České pojišťovny.

Česká pojišťovna má v oblasti mobilních aplikací bohaté zkušenosti. Její aplikace „Pojišťovna“ pomáhá motoristům při nahlášení dopravní nehody, umí sjednávat a prodloužit cestovní pojištění a nově také uzavřít úrazové pojištění. Tyto základní funkčnosti doplňují další užitečné informační obsahy. Díky „Pojišťovně“ získá uživatel telefonu například obrazový návod na poskytnutí první pomoci, k dispozici má seznam poboček ČP, včetně otevírací doby, adresy a kontaktního telefonu. „Pojišťovna“ rovněž umí vymodelovat přibližnou výši pojistného plnění pro různé typy úrazů a uživatelé v aplikaci najdou také mapy lékařských pohotovostí v ČR s přesnou polohou, otevírací dobou a kontaktními údaji na jednotlivé ordinace. „Pojišťovna" navíc dokáže díky speciálnímu filtru zobrazit seznam „právě teď“ otevřených středisek zdravotních pohotovostí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).