Hlavní navigace

Česká pojišťovna ocenila společně s Policií ČR další dva Gentlemany silnic, tentokrát z Plzně

Plzeň (10. dubna 2006) - Projekt Gentleman silnic dnes v Plzni vstoupil do druhé desítky. Jedenáctý a dvanáctý titul, který za záchranu života po závažné dopravní nehodě, rychlou reakci a odvahu uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií České republiky, totiž získali dva Plzeňané Julius Nass a Petr Volevecký. Certifikát, ke kterému už tradičně patří také značkové hodinky, převzali v plzeňské agentuře České pojišťovny od západočeské regionálnmí obchodní ředitelky ČP Lenky Hruškové a ředitele Městského ředitelství PČR v Plzni Jiřího Houby.

Sdílet

Letos 21. ledna se Julius Nass a Petr Volevecký stali svědky vážné dopravní nehody čtyřiašedesáti­letého muže, který za volantem dostal infarkt. Muž nečekaně vyjel z vozovky a zastavil se o sloup veřejného osvětlení a podezdívku domu. Oba zachránci, z nichž jeden procházel poblíž nehody a druhý ji zahlédl z okna, zraněnému prováděli do příjezdu záchranné služby masáž srdce a umělé dýchání. Díky jejich rychlé a správné reakci přežil a po havárii se opět uzdravil. Bez pomoci by pro něho událost skončila tragicky.

Naposledy ocenění Gentleman silnic získali tři přerovští policisté Radomír Šustal, Tomáš Nedorostek a Josef Heryán, kteří poskytli pomoc tříčlenné posádce automobilu u Hranic na Moravě. V minulosti jej získali Jiří Lukáč z Albrechtiček na Novojičínsku, který vytáhl sedmnáctiletého mladíka z hořícího automobilu, Pavel Hýl a Roman Kantor z Karviné, kteří se pokoušeli zachránit život čtyř mladých Poláků po vážné autohavárii. Lékařka Martina Kordová z Berouna poskytla pomoc policistovi, kterého srazil z kola zloděj v ujíždějícím voze. Tituly se dále pyšní Robin Menšík z Uherského Hradiště, zachránce života mladé řidičky po vážné havárii, Tomáš Cvrček z Frýdku Místku, který zachránil dvě děti a Pavel Němec z Nového Jičína, který poskytl pomoc muži, ležícímu po pádu z kola v bezvědomí s těžkým otřesem mozku v příkopu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).