Hlavní navigace

Česká pojišťovna očekává až dvacet tisíc pojistných událostí z orkánu Emma, do pondělního večera přijala už více než 5800 hlášení

První pracovní den po orkánu Emma registruje Česká pojišťovna již více než 5800 pojistných událostí svých klientů napříč celou republikou. Největší počet škod je zatím hlášen z jihu Moravy a ze středních a jižních Čech. Náklady na úhrady za Emmu jsou v tuto chvíli pouze předběžné, ale odhadují se na několik stovek milionů korun. V mnoha oblastech republiky, se k silnému nárazovému větru přidaly také krupobití, přívalové deště a z nich vznikly lokální záplavy.

Sdílet

Česká pojišťovna posílila počty operátorů v Klientském servisu, takže od pondělního rána jich je na lince 841 114 114 k dispozici více než 350.

Nejčastějšími pojistnými událostmi jsou poškozené střechy – střešní krytiny, oplechování, zničené okapy, rozbitá okna u rodinných domů a poškozená auta. Časté je i následné zatečení do bytů, povalené ploty od padajících stromů, hlášeny máme poškozené dokonce i celé nástavby na panelových domech. Škodu však neevidujeme jenom na majetku občanů, ale i na objektech obecních – školách, školkách, domovech pro seniory apod. Vichřicí byl na mnohých místech poškozen také majetek a plodiny zemědělců.

Česká pojišťovna doporučuje, aby si klienti do doby provedení prohlídky mobilním technikem udělali fotodokumentaci a snímky pak poslali na adresu klient@cpoj.cz. Velmi důležité také je, aby zabezpečili majetek před dalším poškozením.

Počet hlášených škod v jednotlivých krajích:

Jihomoravský kraj – 1018, Středočeský kraj – 938, Jihočeský kraj – 807, Královehradecký kraj – 456, Pardubický kraj – 427, Vysočina – 337, Praha – 335, Ústecký kraj – 308, Plzeňský kraj – 264, Liberecký kraj – 226, Olomoucký kraj – 208, Zlínský kraj – 187, Moravskoslezský kraj – 183, Karlovarský kraj – 122.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).